czwartek, 25 stycznia 2024 11:48

Rusza wyjątkowy projekt dla kobiet: "Jej Kraków"

Autor Katarzyna Domagała
Rusza wyjątkowy projekt dla kobiet: "Jej Kraków"

27 stycznia oficjalnie ruszy projekt "Jej Kraków" poświęcony kobietom chcącym budować silną społeczność mającą wpływ na życie miasta. Do inicjatywy może włączyć się każda mieszkanka Krakowa.

Projekt „Jej Kraków” to inicjatywa, która zaprasza kobiety z Krakowa do aktywnego uczestnictwa w życiu miasta i realnego wpływania na jego przyszłość. To także platforma, która wzmacnia ich głos i zapewnia przestrzeń do budowania silnej, świadomej i zaangażowanej społeczności - czytamy w informacji UMK.

Idea projektu zrodziła się w 2023 roku podczas spotkań z przedstawicielkami różnych środowisk i grup wiekowych czy zawodowych, które wyraziły chęć angażowania się w sprawy miejskie. Dyskusje o problemach społecznych widzianych z perspektywy mieszkanek Krakowa dotyczyły szerokiego spektrum tematów – od zdrowia i profilaktyki przez problemy młodzieży, po wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów.

Grafika promująca projekt / Źródło: UMK

W sobotę 27 stycznia w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 odbędzie się kolejne spotkanie kobiet.

Do udziału w projekcie, którego celem jest budowanie silnej, świadomej i zaangażowanej w budowanie nowoczesnego Krakowa społeczności kobiet zapraszamy przedstawicielki organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji i biznesu, a także wszystkie mieszkanki Krakowa, które chcą mieć realny wpływ na życie naszego miasta.- czytamy na stronie UMK.

Szczegółowy program najbliższego spotkania dostępny jest tutaj

Źródło: krakow.pl

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka