wtorek, 6 kwietnia 2021 12:30

Mandatowy absurd. Za nietrzymanie psa na smyczy, zapłacimy więcej niż piraci drogowi

Autor Norbert Kwiatkowski
Mandatowy absurd. Za nietrzymanie psa na smyczy, zapłacimy więcej niż piraci drogowi

Prawo jest po to, żeby je przestrzegać. Niemniej, niektóre klasyfikację czynu są absurdalne. W nowym rozporządzeniu, za nietrzymanie psa na smyczy możemy otrzymać wyższy mandat, niż za przekroczenie prędkości, czyli powodowanie śmiertelnego zagrożenia na drodze.

Już 10 kwietnia wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające wysokość niektórych grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych.

Za niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia" zapłacimy do 250 zł; a za "niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka" do 500 zł.

W internecie pojawiło się wiele opinii o bezsensowności takiego działania. Eksperci wskazują, że niskie mandaty to jedna z głównych przyczyn koszmarnych statystyk śmierci na drogach w Polsce, bo nie odstraszają od szybkiej jazdy. A każdego dnia na polskich drogach ginie osiem osób. To jeden z najgorszych wskaźników w UE.

Info: Onet.pl Foto: Ideleash

Małopolska - najnowsze informacje