piątek, 27 marca 2026 13:24, aktualizacja 2 dni temu

Śnieg coraz mocniej sypie na Podhalu. W Chochołowie zderzyły się trzy auta

Śnieg coraz mocniej sypie na Podhalu. W Chochołowie zderzyły się trzy auta
Zdarzenie trzech aut na południu Małopolski/Foto: OSP Chochołów

W piątek (27 marca) w godzinach porannych w Chochołowie (powiat nowotarski) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy z Policja Nowy Targ, dwa pojazdy poruszały się drogą wojewódzką w kierunku Zakopane. Kierowca pierwszego auta planował skręt w lewo w stronę lokalnych term, co wymusiło zwolnienie. Jadący za nim kierowca nie zachował należytej ostrożności i w ostatniej chwili – chcąc uniknąć najechania na poprzedzający pojazd – zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Tam doszło do czołowego zderzenia z nadjeżdżającym samochodem, który poruszał się prawidłowo.

W zdarzeniu uczestniczyło kilka osób. Wszystkie zostały przebadane na miejscu przez ratowników medycznych, a droga została szybko udrożniona. Policja zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję drogową.

Na miejscu działania prowadziły zastępy straży pożarnej z OSP Chochołów, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Targu, funkcjonariusze policji oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego z Zakopane.

Trudne warunki na drogach

Służby apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. W regionie Podhala panują trudne warunki drogowe. W obszarach położonych powyżej 800 m n.p.m. prognozowane są intensywne opady śniegu, które mogą spowodować przyrost pokrywy śnieżnej o 10–15 cm.

Z danych meteorologicznych wynika, że w ciągu ostatniej doby (26–27 marca) w terenach powyżej 700 m n.p.m. przybyło od 12 do 18 cm śniegu. Łączny przyrost od czwartku (26 marca) do soboty (28 marca) rano może wynieść nawet od 20 do 30 cm.

Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, zachować większe odstępy między pojazdami i unikać gwałtownych manewrów. W takich warunkach nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Twórz portal informacyjny razem z nami!

Byłeś świadkiem wypadku? Masz ważną informację lub problem, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z naszą Szybką Linią Głos24!

Zadzwoń do dyżurującego dziennikarza, zostaw wiadomość głosową lub prześlij zdjęcia i opis sytuacji przez WhatsApp lub maila.

WhatsApp/Telefon: 666 97 24 24

Mail: kontakt@glos24.pl

Obserwuj nas w Google News

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka