piątek, 16 października 2020 20:38

Rząd zmienia decyzję. Baseny i siłownie otwarte ale tylko dla niektórych

Autor Marzena Gitler
Rząd zmienia decyzję. Baseny i siłownie otwarte ale tylko dla niektórych

Od jutra, wbrew wcześniejszym zapowiedziom premiera Mateusza Morawieckiego, nie zostaną zamkniete siłownie, kluby fitness i baseny. Jakie warunki trzeba spełnić, aby z nich skorzytać?

Jeszcze przed opublikowaniem rządowego rozporządzenia zmieniono wcześniej zapowiedziane obostrzenia. Okazało się, że zasady przekazane w czwartek przez premiera, nie do końca były trafione i nie przewidziały wielu sytuacji.

W piątek rano rzecznik rządu przekazał na Twitterze, że limit osób w sklepach, który początkowo miał wynosić 5 osób na jedną kasę, zostanie uzależniony od wielkości sklepu. Piszemy o tym tu:

Więcej osób w niektórych sklepach. Rząd zmienia wczorajsze decyzje
Rząd zmienił podane wczoraj przez premiera limity klientów w sklepach. Mają być uzależnione od powierzchni. Ile wyniosą?

Okazało się również, że już po opublikowaniu rozporządzenia rząd zmienił zawarty w nim zakaz funkcjnowania klubów fitness, siłowni i basenów. Wpływ na rozluźnienie obostrzeń miał m.in. zapowiedziany przez Polską Federację Fitness protest przeciwko decyzji rządu, który miał się odbyć w sobotę w Warszawie. Piszemy o tym tu:

Branża fittness zapowiada protest w Warszawie. To reakcja na lockdown
Polska Federacja Fitness na sobotę zapowiedziała protest przeciwko decyzji rządu. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że od 17 października siłownie oraz kluby fitness w mają być zamknięte.

Przedsiębiorcy złożyli również pismo do premiera z prośbą o niezamykanie obiektów sportowych.

W dniu dzisiejszym wspólnie z Federacja Pracodawców Fitness złożyliśmy pismo do Premiera RP, p. Mateusz Morawiecki z...

Posted by Polska Federacja Fitness on Friday, October 16, 2020

Ostatecznie więc baseny, kluby fitness i siłownie będa otwarte, ale dostępne tylko dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych oraz studenci i uczniowie w ramach zajęć w szkole lub na uczelni. Z zakazu działalności wyłączone sa też baseny, które działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów. Ministerstwo Sportu poinformowało o tym wieczorem na Twitterze.

Zmienią się też zasady funkcjonowania sportowych klubów tanecznych i szkół tańca.

Warto dodać, że w rozporządzeniu doprecyzowano też budzące watpliwości decyzje dotyczace zwolnienia od noszenia maseczek w czasie aktywności postowej. Aktualny przepis brzmi, że obowiązek ten nie dotyczy: "sędziego, trenera oraz osoby uprawiającej sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,

Polska

Polska - najnowsze informacje