czwartek, 15 lipca 2021 10:48

Sceny jak z filmu w Oświęcimiu. Wrzaski w nocy, dwóch policjantów uratowało kobietę

Autor Norbert Kwiatkowski
Sceny jak z filmu w Oświęcimiu. Wrzaski w nocy, dwóch policjantów uratowało kobietę

Sierżant Sebastian Tobiasz oraz starszy posterunkowy Tomasz Smolarek zasłużyli na duże słowa uznania. Była ciemna noc, gdy na jednym z oświęcimskich osiedli usłyszeli krzyki. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali skąd pochodzi hałas - jak się później okazało - sprawa była naprawdę poważna...

Do całego zajścia doszło z nocy 6 na 7 lipca. Tuż przed godziną 4, policjanci patrolując  rejon  oświęcimskiego Starego Miasta usłyszeli krzyki kobiety, dochodzące z jednej z kamienic.

Funkcjonariusze szybko zlokalizowali mieszkanie z którego wyraźnie  słychać  było wołanie o pomoc. Ponieważ na pukanie nikt nie odpowiadał, a drzwi wejściowe były zamknięte policjanci je wyważyli.

Na miejscu zastali dwóch mężczyzn oraz płaczącą kobietę posiadającą obrażenia twarzy. Mundurowi natychmiast obezwładnili mężczyzn, a następnie udzielili pierwszej pomocy pokrzywdzonej. Wezwali również pogotowie ratunkowe.

Okazało się, że poszkodowaną jest 35 – letnia mieszkanka Oświęcimia. Za agresję na kobiecie odpowiadali  34 – letni konkubent oraz jego 22 - letni brat, którzy tuż po całym zajściu trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie dowodów zebranych w toku postępowania policjanci ustalili, że pobicia 35 – latki dopuścił się jej konkubent, w związku z tym policjanci przedstawili mu zarzut uszkodzenia ciała. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło oraz foto: KPP w Oświęcimiu

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje