sobota, 22 lipca 2023 08:00

Schwytali go dopiero przy wejściu do klatki. Straty zostały wycenione

Autor Katarzyna Jamróz
Schwytali go dopiero przy wejściu do klatki. Straty zostały wycenione

Do strażników miejskich podeszły dwie kobiety, które podczas rozmowy przekazały funkcjonariuszom, że były świadkami tego, jak młody mężczyzna rozbija szybę w wiacie przystankowej MPK przy ul. Halszki w Krakowie, a następnie oddalił się w kierunku stacji benzynowej. Zgłaszające poprosiły mundurowych o interwencję.

Do zdarzenia doszło w czwartek (20 lipca) około godziny 20:30 w Krakowie. Do strażników miejskich, wchodzących do budynku oddziału przy ul. Cechowej, podeszły dwie kobiety. – Stwierdziły, że przed chwilą młody mężczyzna rozbił szybę w wiacie przystankowej MPK przy ulicy Halszki, po czym oddalił się w stronę stacji benzynowej. Opisały jego wygląd i poprosiły o interwencję – relacjonuje Straż Miejska.

Funkcjonariusze od razu pobiegli we wskazane miejsce. Już po chwili dostrzegli oni pasującego do opisu młodego mężczyznę, który szedł w kierunku klatki schodowej jednego z bloków. – Został ujęty i doprowadzony na miejsce zdarzenia. Po kilku minutach pojawiła się matka 14-latka, a tuż po niej patrol policji, który przejął dalsze czynności w sprawie – dodaje Straż Miejska.

Wstępne straty MPK oszacowało na kwotę 1000 zł.

Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa 

Źródło/Fot. Straż Miejska

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka