środa, 26 lipca 2023 05:30

Serce dziecka przestało bić. Nie było wolnej karetki. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie

Autor Katarzyna Jamróz
Serce dziecka przestało bić. Nie było wolnej karetki. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie

We wtorek, w godzinach popołudniowych, do służb wpłynęło zgłoszenie o tym, że w jednym z domów na terenie Krakowa doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia u malutkiego dziecka. Ze względu na brak wolnych karetek w okolicy, na miejsce skierowano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Kokotowa (powiat wielicki, gmina Wieliczka).

Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek (25 lipca), po godzinie 15:00, w jednym z domów przy ul. Zbydniowickiej w Krakowie. Pierwsi na miejscu pojawili się ochotnicy ze Zbydniowic, którzy po zlokalizowaniu miejsca zgłoszenia, zastali oddychające już półtoraroczne dziecko. Strażacy sprawdzili jego funkcje życiowe i monitorowali je do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przybyciu śmigłowca dziecko zostało przebadane przez załogę i podjęto decyzję o przetransportowaniu go do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przez naziemny Zespół Ratownictwa Medycznego, w celu wykonania dalszych badań poinformowało za pośrednictwem Facebooka Kraków112-Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

🚨W dniu 25 lipca 2023 roku, po godzinie 15:00, wpłynęło zgłoszenie o Nagłym Zatrzymaniu Krążenia (NZK) w jednym z domów...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Wtorek, 25 lipca 2023

Kraków112-Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie zwraca szczególną uwagę na to, że jeżeli jest to tylko możliwe, warto oddelegować jedną osobę do tego, by ta wskazała miejsce zgłoszenia. Pozwoli to podmiotom ratunkowym na szybsze dotarcie i udzielenie pomocy.

Źródło: Kraków112-Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie
Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka