piątek, 17 lutego 2023 10:23

Starsza kobieta uwierzyła, że to jej córka. Straciła dobytek całego życia

Autor Norbert Kwiatkowski
Starsza kobieta uwierzyła, że to jej córka. Straciła dobytek całego życia

Oszuści działający metodami „na wypadek wnuczka” podjęli kolejne próby wyłudzenia pieniędzy w powiecie oświęcimskim. Niestety jedna z ich prób okazała się skuteczna...

13 lutego na terenie całego regionu przynajmniej kilku seniorów otrzymało telefon z prośbą o pomoc finansową od kobiety, która poddawała się za ich córkę. Oszuści oszuści zadzwonili również na telefon stacjonarny 83 – letniej mieszkanki Oświęcimia.

Pierwszy z mężczyzn podał się za jej wnuczka i płaczliwym głosem poinformował, że potrącił kobietę w ciąży, która poroniła. Następnie do rozmowy włączył się inny mężczyzna, którypoinformował, że jest prokuratorem. Przekazał on, że wnuk trafi do więzienia na wiele lat, chyba że kobieta wpłaci kaucję w kwocie 250 tysięcy złotych.

Seniorka przekazała, że ma jedynie kilkanaście tysięcy złotych, które spakowała do reklamówki i po kilkunastu minutach przekazała nieznanemu mężczyźnie. Następnego dnia 84 – latka skontaktowała się z córką od której dowiedziała się, że wnuczek nie miał żadnego wypadku.

Policjanci poszukują sprawców i nadal apelują  o ostrożność oraz rozwagę w kontaktach z nieznajomymi osobami, które dzwoniąc na telefon stacjonarny usiłują wyłudzić pieniądze. W przypadku telefonicznej prośby o pilne przekazanie pieniędzy natychmiast należy się rozłączyć i skontaktować się z krewnym, który miał znaleźć się w trudnej sytuacji.

Źródło: KPP w Oświęcimiu Foto: pixabay

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje

Rozrywka