wtorek, 28 listopada 2023 10:37

Sukces krakowskiej policji: rozbili grupę przestępczą handlarzy narkotyków

Autor Małgorzata Gietner-Woszczyna
Sukces krakowskiej policji: rozbili grupę przestępczą handlarzy narkotyków

W wyniku skoordynowanej akcji policjantów z Krakowa, rozbity został gang zajmujący się handlem narkotykami. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej zatrzymali trzech członków grupy, w tym jej lidera. Zarzuty obejmują obieg znacznych ilości narkotyków, w tym marihuany, kokainy, mefedronu i ecstasy.

Skrupulatne śledztwo policji

Śledztwo, prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik – Biały, zaowocowało zatrzymaniem 25-latka z Krakowa. Mężczyzna, pierwotnie zatrzymany za kradzież paliwa, okazał się liderem zorganizowanej grupy przestępczej. Policjanci zgromadzili dowody pozwalające na postawienie mu 19 zarzutów, w tym kierowanie grupą przestępczą i handel narkotykami.

Zatrzymanie wspólników

W działaniach policji zatrzymano również dwóch wspólników podejrzanego - 20-latka z gminy Skała i 26-latka z powiatu gdańskiego. Znaleziono ich w różnych lokalizacjach, w tym na terenie lasu, gdzie ukrywali narkotyki. Wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani, co stanowi ważny krok w walce z przestępczością narkotykową.

Wielki sukces krakowskiej policji

To ważne zwycięstwo krakowskich funkcjonariuszy w walce z narkotykowym podziemiem. Akcja ta dowodzi skuteczności policji w rozpracowywaniu i rozbijaniu zorganizowanych grup przestępczych, przyczyniając się do wzrostu bezpieczeństwa w regionie.

Fot. KPP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka