piątek, 22 października 2021 08:59

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej ponownie covidowym

Autor Aleksandra Tokarz
Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej ponownie covidowym

Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej ponownie zostanie przekształcony na placówkę covidową – przeznaczoną wyłącznie dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Decyzja podyktowana jest wzrostem zachorowań na Covid-19 w skali całego kraju.

Zgodnie z decyzją wojewody wszystkie łóżka na oddziałach szpitalnych, będą przeznaczone dla pacjentów z COVID-19. W związku z powyższym, od dnia 20 października 2021r. Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej wstrzymuje przyjęcia pacjentów na oddziały szpitalne – informuje szpital w Dąbrowie Tarnowskiej. - Przyjmowani będą jedynie pacjenci z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Pozostałych pacjentów prosimy o kierowanie się do innych pobliskich szpitali – czytamy w komunikacie.

Od 25 października szpital w Dąbrowie Tarnowskiej, na potrzeby pacjentów zakażonych koronawirusem, ma przeznaczyć ponad 170 łóżek, w tym 12 łóżek respiratorowych.

Ta sytuacja ma bezpośredni związek ze wzrostem zachorowań, który ostatnio odnotowywany jest w Polsce. Jak informuje bowiem Radio Kraków, do lecznicy w Dąbrowie Tarnowskiej będą trafiać nie tylko pacjenci z Małopolski, ale całego kraju, a nawet Europy.

Aktualnie szpital przyjmuje około 10 pacjentów zakażonych Covid-19 dziennie. Wkrótce wypisani mają zostać wszyscy chorzy, którzy są „niecovidowi”. Wówczas placówka zostanie szpitalem w pełni covidowym.

Obecnie w placówce znajduje się około 60 pacjentów zakażonych koronawirusem, 6 jest podłączonych do respiratora.

Dyrekcja szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej przypomina jednocześnie, iż najbliższe Szpitalne Oddziały Ratunkowe lub Izby Przyjęć znajdują się w:

  • Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie;
  • Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie;
  • Szpitalu Specjalistycznym im. E. Biernackiego w Mielcu;
  • Zespole Opieki Zdrowotnej w Dębicy;
  • Zespole Opieki Zdrowotnej w Busku-Zdroju.
koronawirus najnowsze informacje

fot. Szpital w Dąbrowie Tarnowskiej

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje