czwartek, 5 maja 2022 08:24

Tablica magnetyczna – rodzaje i sposoby wykorzystania tablic

Autor Artykuł sponsorowany
Tablica magnetyczna – rodzaje i sposoby wykorzystania tablic

Tablice magnetyczne to bardzo praktyczne i potrzebne dodatki, które stały się niezbędnym elementem wyposażenia wielu wnętrz. Do niedawna ta biała powierzchnia spotykana była najczęściej na salach wykładowych i konferencyjnych oraz w innych placówkach naukowych, dzisiaj tablice używane są powszechnie nie tylko w miejscach pracy, ale także w domach. W dzisiejszym artykule przedstawimy ciekawe alternatywy dla klasycznych tablic suchościeralnych, oraz zaproponujemy sposoby wykorzystania tablicy w domu. Zapraszamy do lektury!

Tablica na lata – jak wyczyścić tablicę magnetyczną?

Aby cieszyć się świetną jakością tablicy, należy pamiętać o tym, by odpowiednio ją ścierać oraz konserwować. Stosując się do zaleceń producenta, używając przeznaczonych do konserwacji akcesoriów oraz generalnie dbając o tablicę, możemy mieć pewność, że posłuży nam ona przez dłuższy czas. Czym czyścić tablicę magnetyczną? Najlepiej specjalnie do tego celu przystosowaną gąbeczką lub ściereczką. Należy pamiętać o tym, że powierzchnia tablicy, a w zasadzie specjalna cieniutka powłoka, która pozwala na wygodne pisanie i zmazywanie, jest bardzo delikatna. Intensywne ścieranie za pomocą na przykład ręczników papierowych może mieć wpływ na właściwości tablicy. Producenci w swoich ofertach posiadają bardzo szeroką gamę płynów i akcesoriów, które pomogą utrzymać tablicę w dobrej kondycji przez długi czas.

Tablica magnetyczna dla dzieci – nauka w domu

Tablica magnetyczna poza możliwością przyczepiania do powierzchni przeznaczonych do tego celu akcesoriów, daje także możliwość pisania suchościeralnymi pisakami. Z połączenia tych dwóch właściwości otrzymujemy świetną pomoc dydaktyczną dla najmłodszych. Kolorowe magnesy oraz mazaki zachęcają do zabawy, która wraz z wiekiem naszej pociech może przybierać różne formy. Dla najmłodszych najlepszą formą aktywności będzie na przykład układanie kształtów oraz rysowanie markerem po śladzie. W ten sposób pomagamy stymulować rozwój koordynacji ręka-oko, która jest krytycznie ważna na późniejszych etapach edukacji. Starsze dzieci na etapie szkoły podstawowej mogą wykorzystać tablicę do nauki pisania oraz liczenia. Dużo większa w porównaniu z zeszytem powierzchnia ułatwia rysowanie kształtów literek i cyfr. Poza tym oczywiście tablica może stanowić atrakcyjne dla dzieciaków pole do zabawy i artystycznych aktywności.

Tablica kredowo-magnetyczna

Współcześnie myśląc o tablicy magnetycznej, przed oczami wyobraźni pojawia nam się biała jej wersja, jednak nie możemy zapominać także o starej, dobrej i klasycznej tablicy kredowej, która przecież także może mieć właściwości magnetyczne. Pisanie za pomocą kredy ma w sobie coś nostalgicznego. Kto nigdy nie został wybrany przez nauczyciela do pójścia po dodatkową kredę, ten nie wie, co to znaczy wolność. Charakterystycznie ciemnozielone tablice kredowe wciąż bardzo powszechnie wykorzystywane są w szkołach, a ich magnetyczne właściwości umożliwiają nauczycielom proste i szybkie umocowanie różnorodnych pomocy dydaktycznych w postaci plansz, czy map.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje

Rozrywka