wtorek, 16 lutego 2021 13:26

Tarnów. Seniorka przekazała pieniądze „policjantowi”. Straciła 20 tys. zł!

Autor Aleksandra Tokarz
Tarnów. Seniorka przekazała pieniądze „policjantowi”. Straciła 20 tys. zł!

Podczas rozmowy telefonicznej 69-letnia kobieta, mieszkanka Tarnowa wystraszona widmem włamania i kradzieży gotówki straciła 20 tysięcy złotych. Oszust podał się za policjanta CBŚ i poinformował o planowanym włamaniu do jej mieszkania. Kobieta dobrowolnie przekazała pieniądze mężczyźnie, myśląc, że je chroni.

W piątek, w godzinach popołudniowych, w Tarnowie rozdzwoniły się telefony stacjonarne. Tym razem 69-letnia mieszkanka miasta podnosząc słuchawkę swojego telefonu, usłyszała, że złodzieje planują włamać się do jej mieszkania i skraść przechowywaną gotówkę. Dodatkowo złodzieje planują włamać się na jej konto bankowe i „wyczyścić” je ze środków finansowych.

- Mężczyzna prowadzący rozmowę musiał być mocno przekonujący i wywołał uczucie strachu u kobiety, ponieważ polecił jednocześnie o ułożenie mokrego ręcznika przed drzwiami w celu zapobieżenia rozpylenia w mieszkaniu gazu, co kobieta uczyniła. Po chwili jednak uspokoił ją, aby się nie martwiła, ponieważ jako „policjant CBŚ” namierzył już sprawców i czekają, aż oni zrobią pierwszy ruch. Jednak aby pieniądze z mieszkania były bezpieczne, polecił przekazać je nieumundurowanemu policjantowi, który właśnie stoi przed blokiem - relacjonuje asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy tarnowskiej policji.

Tarnów. Pomoc dla pacjentów z Covid-19. W Szpitalu św. Łukasza rozbudowano instalacją tlenową
W Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie rozbudowano istniejącą instalację tlenową. Terapia tego typu jest niezbędna w leczeniu osób chorych na Covid-19. Rozbudowa instalacji tlenowej w Szpitalu Wojewódzkim im. św. Łukasza w Tarnowie [/informacje/tarnow] ma na celu prawidłową realizację za…

Kobieta chciała potwierdzić działanie policjantów i zadzwoniła pod numer alarmowy, zapomniała jednak rozłączyć poprzedniego połączenia, na którym przez cały czas „był” oszust. Przekazał on słuchawkę swojemu koledze, który utwierdził tarnowiankę w przekonaniu, że bierze udział w policyjnej akcji. Kobieta wyszła z mieszkania i przekazał 20 tysięcy złotych zamaskowanemu, zakapturzonemu mężczyźnie.

Gdy zorientowała się, że padła ofiarą oszusta, po kilkudziesięciu minutach powiadomiła tarnowskich policjantów, jednak na zatrzymanie złodzieja było już za późno. Sprawą zajmują się policjanci komendy miejskiej, a tego dnia do jednostek policji zgłosiły się jeszcze dwie osoby, które nie dały się oszukać.

Tarnów. Razem na rzecz rozwijania i promowania kultury
Dyrektorzy czterech tarnowskich instytucji - Centrum Sztuki Mościce, Muzeum Okręgowego, Biblioteki Pedagogicznej i Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ośrodek w Tarnowie - zawarli porozumienie o współpracy. „W celu połączenia sił i środków, aby w rzeczywistości XXI wieku i na miarę wyz…

- Policjantom pozostaje jedynie apel do seniorów, jak również ich najbliższych, aby podczas spotkań rodzinnych, telefonicznych, czy za pośrednictwem komunikatorów, rozmawiali na temat sposobów, jakie wykorzystują teraz oszuści. Starajmy się przekazać podstawowe informacje naszym babciom i dziadziom, aby nie prowadzili takich rozmów i skutecznie rozłączali połączenia. Oszust zawsze znajdzie sposób, aby wprowadzić nas w błąd - dodaje rzecznik.

Tarnów - najnowsze informacje