sobota, 6 czerwca 2020 06:28

Tarnów. Wpadł w szał na cmentarzu. Zdewastował kilkadziesiąt grobów [ZDJĘCIA]

Autor Marzena Gitler
Tarnów. Wpadł w szał na cmentarzu. Zdewastował kilkadziesiąt grobów [ZDJĘCIA]

Policjanci z komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali mężczyznę, który zniszczył nagrobki na cmentarzu komunalnym w tarnowskich Mościcach. 21-latek spod Tarnowa usłyszał już zarzuty.

Poprzewracane krzyże, porozbijane tablice - teki widok zobaczyli mieszkańcy Tarnowa, którzy w minioną środę przyszli odwiedzić groby swoich bliskich na cemntarzu przy ul. Czarna Droga.

Wandal, który wszedł na teren cmentarza bramą główną i kierował się centralną aleją do bocznego wyjścia przy parkingu, po drodze niszczył przypadkowe groby. Pozostawił po sobie powyrywane krzyże i tablice, porozrzucane wiązanki oraz szkło ze stłuczonych zniczy. Trudno sobie wyobrazić w jakim był amoku, bo musiał użyć dużo siły aby  dokonać tak wielkiej ilości zniszczeń.

Poważnie uszkodzonych zostało kilka nagrobków, kilkadziesiąt innych ucierpiało w większym lub mniejszym stopniu. Powywracane i zniszczone zostały nawet kontenery na odpady.

Bulwersującą sprawą zajęli się kryminalni z komisariatu przy ul. Indyka w Mościcach, którzy szybko ustalili tożsamość sprawcy. W czwartek rano 21-letni mieszkaniec podtarnowskiej miejscowości usłyszał zarzuty znieważenia miejsca spoczynku. Przyznał się, a swoje zachowanie tłumaczył nadmierną ilością wypitego alkoholu. Twierdził, że stracił nad sobą kontrolę i niszczył wszystko, co stanęło mu na drodze.

Pewne jest, że zarzutów na koncie 21-latka przybędzie. Mężczyzna odpowie również za uszkodzenia mienia, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Prowadzący sprawę policjanci w dalszym ciągu szacują straty i docierają do właścicieli  kolejnych, uszkodzonych nagrobków.

foto: KMP w Tarnowie

Tarnów - najnowsze informacje