sobota, 10 lutego 2024 05:00

To, co robił dziewczynkom jest przerażające. Swoich ofiar szukał w sieci

Autor Katarzyna Jamróz
To, co robił dziewczynkom jest przerażające. Swoich ofiar szukał w sieci

Na 13 lat pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał 28-letniego Pawła T. Mężczyzna odpowiedzialny jest za popełnienie szeregu przestępstw przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. 28-latek skrzywdził 8 małoletnich dziewcząt. Niektóre ze swoich ofiar doprowadził do załamania psychicznego.

Funkcjonariusze z Zarządu w Krakowie CBZC pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Tarnowie prowadzili śledztwo zainicjonowane zawiadomieniem małoletniej pokrzywdzonej dotyczącego szantażu w Internecie. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany we wrześniu 2023 roku.

Skrzywdził 8 dziewczynek

Sprawa dotyczyła mężczyzny, który przy wykorzystaniu aplikacji mobilnych, aplikacji internetowych oraz mediów społecznościowych, wyszukiwał w sieci swoje ofiary, nawiązywał z nimi relację o charakterze i podtekście seksualnym. – W podstępny sposób, wykorzystując młody wiek, naiwność oraz łatwowierność swoich ofiar, podczas konwersacji z nimi nakłaniał je do udostępniania mu swoich intymnych zdjęć oraz krótkich nagrań video, po czym w ramach szantażu, grożąc udostępnieniem tych materiałów najbliższemu środowisku ze szkoły czy rodziny ofiar, zmuszał je do kreowania na jego żądanie o różnych porach dnia perwersyjnych materiałów, które zawierały utrwalenie w nich innych czynności seksualnych, nierzadko połączonych z sadyzmem, oraz używaniem przy tym wulgarnego oraz poniżającego godność człowieka słownictwa – przekazało w komunikacie Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Niektóre ze swoich ofiar doprowadził do załamania psychicznego, w postaci zespołu stresu pourazowego. 28-latek, w okresie od 2016 roku do listopada 2022 roku, wykorzystał 8 małoletnich dziewcząt, zamieszkujących w różnych regionach Polski.

Wyrok nie jest prawomocny

W piątek (2 lutego) Sąd Okręgowy w Tarnowie skazał Pawła T. na 13 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. – Jest to jedna z nielicznych, jak nie jedyna sprawa w kraju, w której sąd przyjął, że sprawca swoim działaniem zrealizował również znamiona zgwałcenia, pomimo że działał poprzez sieć Internet i z żadną ze swoich ofiar nigdy nie spotkał się w realu – dodało Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Paweł T. został aresztowany w listopadzie 2022 r. i od tego czasu przebywa w zakładzie karnym. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny. Przysługuje od niego odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Tarnowie/CBZC
Fot. CBZC

Tarnów - najnowsze informacje

Rozrywka