środa, 21 sierpnia 2019 21:21

Trzebinia: Tam wkrótce będzie można jeździć na wrotkach

Autor Anna Piątkowska-Borek
Trzebinia: Tam wkrótce będzie można jeździć na wrotkach

Pomysł, by w gminie Trzebinia powstało wrotkowisko, nabiera kształtów. Do końca września ma być gotowy projekt i kompletna dokumentacja.

Trzebińskie Centrum Rozrywki – bo tak nazywać się będzie miejsce, gdzie mieszkańcy pojeżdżą na wrotkach – powstanie w Myślachowicach. Do końca września tego roku powinna być gotowa cała dokumentacja budowy, a w połowie 2020 wrotkowisko ma zostać już otwarte.

Jak podaje Urząd Miejski w Trzebini, opracowanie projektu budowlanego, wykonawczego wraz z dokumentacją kosztorysową i uzyskaniem pozwolenia na budowę gmina zleciła wyłonionej w przetargu spółce LW Uniprojekt z Trzebini. Koszt opracowania wynosi 129 150 zł.

Jak niedawno zapewnili projektanci, prace idą zgodnie z planem.

Profesjonalna sala do jazdy na wrotkach, wraz z oświetleniem i nagłośnieniem, będzie się znajdowała w Domu Kultury w Myślachowicach. Dodatkowo powstanie też wypożyczalnia wrotek, kawiarnia i bawialnia dla dzieci. W planach jest również remont toalet i dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Budowa Trzebińskiego Centrum Rozrywki wiąże się z koniecznością przeniesienia oddziału biblioteki z domu kultury. Docelowo mieścić się będzie w budynku pobliskiego ośrodka zdrowia w Myślachowicach – podaje Urząd Miejski w Trzebini.

Stworzenie Trzebińskiego Centrum Rozrywki to wspólny pomysł burmistrza Jarosława Okoczuka i dyrektora TCK Adama Potockiego. Projekt uzyskał dofinansowanie powiatu chrzanowskiego – 100 tys. zł w tym roku i 300 tys. zł w następnym. Resztę ma pokryć gmina.

Chrzanów - najnowsze informacje