piątek, 20 września 2019 09:03

„Turystyczne Skarby Małopolski” - kto ma najwięcej głosów i jak zagłosować w plebiscycie?

Autor Marzena Gitler
„Turystyczne Skarby Małopolski” - kto ma najwięcej głosów i jak zagłosować w plebiscycie?

Małopolska, to nie tylko piękne zabytki i zapierające dech krajobrazy, ale także produkty turystyczne tworzące bogatą ofertę, spełniającą oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Nowy konkurs województwa pod nazwą „Turystyczne Skarby Małopolski” ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację.

Podczas dzisiejszej konferencji do głosowania zachęcali wicemarszałek Tomasz Urynowicz, Grzegorz Biedroń, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Andrzej Gut-Mostowy, wiceprzewodniczący Rady Programowej ds. Rozwoju o Promocji Turystyki w Małopolsce.

Za nami pierwszy etap, w którym to właśnie mieszkańcy i turyści zgłaszali kandydatów, w poszczególnych kategoriach:

  • miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna,
  • najciekawszy szlak turystyczny,
  • wydarzenie cykliczne,
  • unikatowa atrakcja turystyczna,
  • wypoczynek na wsi – gospodarstwo agroturystyczne
  • oraz w gościnie – obiekt gastronomiczny

Teraz czas na decydujący etap, czyli wielkie głosowanie. Na swoich faworytów można głosować do 29 września. Głosowanie jest bardzo proste. Odbywa się online i zajmuje tylko chwilę. Wystarczy wejść na stronę konkurs.visitmalopolska.pl, oddać głos poprzez wypełnienie i wysłanie formularza do głosowania i dokonać jego zatwierdzenia przez kliknięcie w link aktywujący, który zostanie wysłany na wskazany adres e-mail.

- Myślenice, Zator czy Muszyna? Wiślana Trasa Rowerowa, Małopolski Szlak Winny, albo Uszaty Szlak Turystyczny? A może inna, wyjątkowa w swoim rodzaju atrakcja regionu? Już dzisiaj zdecyduj o tym, co w Małopolsce podoba Ci się najbardziej. Zachęcam do udziału w nowym, turystycznym konkursie Województwa Małopolskiego - zachęca wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

W konkursie nagrodzone zostaną miejscowości, miasta i gminy, dla których turystyka jest ważnym elementem rozwoju, a także szlaki turystyczne, wydarzenia, atrakcje turystyczne, gospodarstwa agroturystyczne i obiekty gastronomiczne.

Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody – statuetki i pamiątkowe dyplomy. Natomiast Laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość/gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 tys. zł, z przeznaczeniem na realizację zadań z zakresu rozwoju i promocji swojej oferty turystycznej. Ponadto, Laureaci i Wyróżnieni w poszczególnych kategoriach konkursowych zostaną objęci zintegrowaną kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną – współorganizatora konkursu w roku następującym po roku, w którym konkurs został rozstrzygnięty.

Głosujmy zatem na ulubione małopolskie produkty turystyczne i odkrywajmy nowe, nieznane Skarby Małopolski! O tym, kto zdobędzie miano Turystycznego Skarbu Małopolski przekonamy się w październiku.

Konkurs „Turystyczne Skarby Małopolski” organizowany jest przez Województwo Małopolskie we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną. Wszystkie informacje dostępne są na portalu turystycznym visitmalopolska.pl oraz bezpośrednio pod adresem konkurs.visitmalopolska.pl.

Kto ma najwięcej głosów? (dene z 18 września 2019)

inf. UMWM, foto: Pixabay

Turystyka - najnowsze informacje