wtorek, 16 stycznia 2024 09:45

W poszukiwania 73-letniego obywatela Ukrainy zaangażowano szereg służb. Nagle nastąpił przełom

Autor Patryk Trzaska
W poszukiwania 73-letniego obywatela Ukrainy zaangażowano szereg służb. Nagle nastąpił przełom

Poszukiwania trwały przez kilka godzin, jednak finalnie zakończyły się happy endem. Sądeckie służby odnalazły 73-letniego Ukraińca, którego zaginięcie zgłosiła wcześniej rodzina. Na szczęście, okazało się, że senior jest cały i zdrowy.  

W niedzielę (14 stycznia) sądeccy policjanci zostali poinformowani o zaginięciu 73-letniego obywatela Ukrainy, mieszkańca Rytra. Mężczyzna wyszedł z domu rano, nie zabierając ze sobą telefonu komórkowego. Kiedy nie wracał przez kilkanaście godzin, zaniepokojona rodzina postanowiła zwrócić się o pomoc do policjantów.

Z racji na wysokie prawdopodobieństwo zagrożenia życia, zarządzono poszukiwania 73-latka, zarówno z lądu, jak i z powietrza.

W akcję zaangażowani byli funkcjonariusze Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju i Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, których wsparli ratownicy Grupy Krynickiej oraz Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu i druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych w Rytrze, Piwnicznej-Zdroju, Głębokiem, Kosarzyskach, a także Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz. W działania zaangażowali się również przedstawiciele gminy Rytro oraz Nadleśnictwa Piwniczna.

Poszukiwania zawieszono późno w nocy, a następnie wznowiono z samego rana. Około godziny 14:00 nastąpił przełom. Po policjantów zadzwoniła osoba, która poinformowała, że 73-latek znajduje się na terenie Szczawnicy. Policjanci udali się pod wskazany adres i odnaleźli mężczyznę. Okazało się, że jest cały i zdrowy.

fot. KMP Nowy Sącz

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka