środa, 13 maja 2020 10:55

W Skawinie pomagają jeżdżąc na rolkach! Świetna akcja

Autor Głos 24
W Skawinie pomagają jeżdżąc na rolkach! Świetna akcja

Członkowie drużyny Inline Alpine Team Skawina przejechali w ubiegły piątek łącznie aż 52 km na rolkach, biorąc udział w wirtualnym wyścigu. W zawodach nie chodziło jednak wyłącznie o sportowe współzawodnictwo, ale przede wszystkim o  zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację Eryka Zerka.

8 maja drużyna Inline Alpine Team Skawina wzięła udział w symbolicznym Otwarciu Sezonu Rolkowego 2020 – w wirtualnym wyścigu realizowanym przez uczestników w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

W zawodach każdy sportowiec miał przejechać co najmniej 5 km. Zaopatrzeni w numery startowe i naładowani pozytywną energią zawodnicy stanęli na starcie przy skawińskiej strefie gospodarczej!

Skawińscy rolkarze uzyskali następujące wyniki:

  • Ania Nowak i Patryk Kapała – 17 km
  • Janusz Nowak i Mateusz Kapała – 9 km

W wyścigu wzięło udział łącznie 152 uczestników z całej Polski.

20% z każdego pakietu startowego zasili zbiórkę na leczenie i rehabilitację Eryka Zerka, który w lutym tego roku uległ wypadkowi. Podczas zawodów kontrolnych łyżwiarstwa szybkiego w Berlinie, Eryk podczas biegu na 1000 m zaliczył upadek i uderzył w bandy przy prędkości 50 km/h, uszkadzając staw skokowy.

Drużyna Inline Alpine Team Skawina, tak samo jak i inne kluby, przez miesiąc trenowała w zaciszu domowym. Zniesienie obostrzeń dotyczących sportu dało szansę powrotu do wspólnych treningów Inline Alpine. Członkowie drużyny mają nadzieję na rozegranie jesienią zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Zawodników wspiera Gmina Skawina i Powiat Krakowski.

Źródło: UMiG Skawina

Małopolska - najnowsze informacje