czwartek, 8 października 2020 15:11

Kraków. Od soboty duże zmiany na Dietla

Autor Marzena Gitler
Kraków. Od soboty duże zmiany na Dietla

W sobotę, 10 października zostanie wprowadzony nowy plan organizacji ruchu drogowego na ul. Józefa Dietla. Co się zmieni?

Zmiany w ciągu ulic Dietla i Grzegórzeckiej będą dotyczyć wszystkich uczestników ruchu drogowego - przypomina Miasto. - Dzięki nim piesi zyskali więcej miejsca na chodnikach, rowerzyści – brakujące odcinki ścieżek rowerowych, kierowcy samochodów – nowe miejsca do parkowania, których do tej pory mieli mniej.

Z kolei komunikacja miejska – dzięki wyłączeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach ulic Dietla ze Starowiślną i ul. Grzegórzeckiej z al. Daszyńskiego – kursuje szybciej o nawet minutę. To rozwiązanie zostało w tych miejscach zastosowane w związku ze wzmożonym ruchem tramwajowym.

Samochody od soboty pojadą już dwoma jednokierunkowymi pasami jezdni, na której zostanie też wydzielona droga dla rowerów. Wzdłuż chodników powstały miejsca parkingowe. Oznacza to, że rowerzyści będą musieli uważać na wyjeżdżające z parkingów auta.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do czasu wznowienia ruchu na ul. Krakowskiej. Kiedy zostanie otwarta? jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa na Krakowskiej niektóre prace jeszcze nie zostały jeszcze zakończone. Wykonawca nie przedstawił też części gotowych elementów do odbioru. Częściowe odbiory zostały wykonane dla branży oświetleniowej czy tej związanej z iluminacją, trakcją. "Czekamy na zgłoszenie do odbioru branży drogowej oraz oznakowania, które jest niezbędne, aby mógł zostać przywrócony ruch pojazdów" - informuje ZDM.

Warto dodać, że w związku z zakończeniem prac na torowisku na ul. św. Gertrudy, a także zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Dietla i Stradomskiej, od nocy z 11 na 12 października autobusowe linie nocne nr 610, 662 i 669 zostaną przywrócone na stałe trasy.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje