poniedziałek, 2 listopada 2020 16:24

Wieliczka. Zbiórka na zabytkowe nagrobki również na konto Komitetu

Autor Marzena Gitler
Wieliczka. Zbiórka na zabytkowe nagrobki również na konto Komitetu

Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce przypomina, że trwa zbiórka na remont starych nagrobków. Wpłaty można również przesyłać na konto Komitetu.

Od 23 października do 3 listopada na Cmentarzu Komunalnym w Wieliczce prowadzona jest 15. zbiórka pieniędzy organizowana przez Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce.

Zbiórka jest prowadzona jest do trzech skarbon: głównej - na wielickim cmentarzu przed Domem Pogrzebowym oraz dwóch skarbon zawieszonych na bramach cmentarnych od ul. J. Piłsudskiego i od parkingu. Można będzie wrzucić do nich pieniądze jutro, gdy cmentarz zostanie już otwarty.

Niestety, z powodu zamknięcia cmentarzy w dniach 31 października oraz 1 i 2 listopada, w czasie, gdy wielicką nekropolie odwiedza co roku najwięcej osób, może być ona znacznie uszczuplona.  

Jak wesprzeć Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce?


Wpłat można dokonywać na  konto Społecznego Komitetu Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce:

nr: 90 86 190006 0010 0200 7852 0004

Małopolski Bank Spółdzielczy ul. Kilińskiego 2, 32-020 Wieliczka

Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na II ETAP prac konserwatorskich grobu Antoniny Kałużanki w kwaterze VII zaplanowany w 2021 r. Przypominamy, że  tym roku przeprowadzono pierwszy etap prac renowacyjnych tego groby za kwotę 16.103 zł 39 gr.- z funduszy zebranych 1.11.2019 r. podczas 14-tej kwesty.

zobacz też:

Gdów. Zabrakło karetki dla chorego więc wysłano śmigłowiec LPR. Czy to normalne?
Do zdarzenia doszło 27 października. Chorego, którego stan nagle się pogorszył, do szpitala zabrał śmigłowiec LPR, bo... nie było wolnej karetki Krakowskiego Pogotowai Ratunkowego. Czy to normalna sytuacja?
Wieliczka. Odnowiono zabytkowy grób Antoniny Kałużanki
Na cmentarzu w Wieliczce, w kwaterze VII odnowiono grób nauczycielki Antoniny Kałużanki z 1902 r.. Restauracja była możliwa dzięki funduszom z XIV kwesty SKRZCK w Wieliczce
Wieliczka. Zaatakował maczetą na stacji beznzynowej
Sceny niczym z filmu sensacyjnego rozgrały się w 30 października w nocy na jednej ze stacji paliw w Wieliczce. Napastnik z maczetą zaatakował robiącego zakupy mężczyznę. Nie wiedział, że byli tam też nieumundurowani policjanci.
Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje