środa, 26 kwietnia 2023 11:09

„Wiosna w Lesie”-Społeczny obchód lasu

Autor Artykuł zewnętrzny
„Wiosna w Lesie”-Społeczny obchód lasu

Rusza pierwsza edycja Społecznego obchodu lasu pn. „Wiosna w Lesie”. To propozycja dla Wszystkich, którzy są ciekawi lasu, chcą go poznać i zrozumieć! Dowiedzieć się jak należy racjonalnie korzystać z jego dobrodziejstw i na czym polega współistnienie lasu i człowieka.

Poznać tajniki zrównoważonej gospodarki leśnej i zrozumieć, że trzeba czasu, by las odzyskał swoje piękno, po przeprowadzeniu w nim koniecznych zabiegów pielęgnacyjnych. Wszystkie te zagadnienia i wiele innych możecie zgłębić i zobaczyć na gruncie w organizowanych przez poszczególne Nadleśnictwa RDLP w Krakowie spacerach po lesie.

Przewodnikami wycieczek będą wykwalifikowani fachowcy, leśnicy którzy z radością podzielą się z Wami swoim wieloletnim doświadczeniem pracy w lesie i fachową leśną wiedzą.

Zapisy na spacery trwają do 26.04. Liczba miejsc ograniczona !

Zatem, kto pierwszy ten lepszy! Albo, kto pierwszy, ten będzie mógł skorzystać z tej wyjątkowej leśnej wycieczki! Spacery w poszczególnych Nadleśnictwach odbywać się będą w wyznaczonych terminach od 29 kwietnia do 3 maja 2023 roku.

Maj to najpiękniejszy, najbardziej kolorowy i najbardziej dynamiczny miesiąc w lesie. To czas kiedy cała przyroda budzi się do życia!
Reszta szczegółów na poniższym plakacie. Wszelkich informacji o spacerach można również zasięgnąć dzwoniąc bezpośrednio do Nadleśnictw z terenu RDLP w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z tej wyjątkowej propozycji Lasów Państwowych.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje

Rozrywka