poniedziałek, 30 sierpnia 2021 06:38

Wojnicz. Woda porwała samochód. W środku był kierowca

Autor Aleksandra Tokarz
Wojnicz. Woda porwała samochód. W środku był kierowca

Sytuacja w powiecie tarnowskim, ale także w całej Małopolsce, jest poważna. W związku z całonocnymi opadami deszczu rzeki przekraczają stany alarmowe. Taka sytuacja dotyczy m.in. potoków czy rzek w Zakopanem, Trybuszu, Ludźmierzu, Niedzicy czy Rabce. Alarm przeciwpowodziowy ogłoszono w gminie Ciężkowice. W miejscowości Wielka Wieś w gminie Wojnicz woda spokojnego na co dzień potoku, porwała samochód osobowy. W środku był kierowca.

Najpoważniejsza sytuacja jest w tym momencie w gminie Ciężkowice, gdzie ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Ulice Okrężna i Nadbrzeżna są w tej chwili nieprzejezdne. Więcej na ten temat w artykule TUTAJ.

Strażacy w powiecie tarnowskim pracują nieustannie przez całą noc. Co chwilę otrzymują zgłoszenia o kolejnych szkodach - zalanych i podtopionych piwnicach czy budynkach. Większość to miejsca zalane przez wodę, która spływa z gór.

Bardzo poważne zdarzenie miało miejsce w Wielkiej Wsi koło Wojnicza. Tam silny nurt potoku Milówka porwał samochód osobowy. Kierowcy udało się w porę opuścić pojazd. Samochód z rzeki musieli jednak wyciągnąć strażacy.

#uwaga #pilne #podtopienia Po intensywnych opadach deszczu na terenie powiatu tarnowskiego doszło do licznych...

Opublikowany przez Tarnow-112.pl Niedziela, 29 sierpnia 2021

Do usuwania skutków podtopień wyjeżdżały niemal wszystkie jednostki w powiecie. Sytuacja wciąż jest jednak poważna. Jak wynika z prognoz synoptyków w ciągu dzisiejszego dnia nadal będzie padać. - Dziś pochmurnie i deszczowo. Lokalnie burze. Prognozowana wysokość opadów do 25mm, miejscami do 30mm. W Tatrach deszcz ze śniegiem i śnieg. Rano gdzieniegdzie mgła. Temperatura od 10°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu zach. porywy do 65km/h, w czasie burz do 60km/h - informuje IMGW.

fot. Tarnów-112

Tarnów - najnowsze informacje