poniedziałek, 19 czerwca 2023 09:33

Wpadł, bo pił alkohol w miejscu publicznym

Autor Mirosław Haładyj
Wpadł, bo pił alkohol w miejscu publicznym

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Krakowie interweniowali wobec mężczyzny, który spożywał alkohol w miejscu publicznym. Podczas legitymowania okazało się, że 43 – latek jest poszukiwany przez Policję za kradzież plecaka z rzeczami o łącznej wartości prawie 5 000 zł . Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo otrzymał mandat za picie alkoholu w miejscu zabronionym.

13 czerwca krakowscy policjanci pełniąc służbę, podjęli interwencję wobec mężczyzny siedzącego na ławce i spożywającego alkohol. Mężczyzna podczas interwencji próbował kilkukrotnie, bez powodzenia odblokować telefon, co funkcjonariuszom wydało się podejrzane. Mundurowi spytali 43-latka o pochodzenie telefonu, ten najpierw twierdził, że telefon znalazł wraz z plecakiem, jednak po chwili przyznał się do kradzieży plecaka. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że 43-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego jest poszukiwany przez Komisariat Policji III w Krakowie, ponieważ 6 czerwca br. dokonał na ulicy Wybickiego kradzieży plecaka z zawartością o łącznej wartości prawie 5 tys. złotych. Telefon, który mężczyzna posiadał przy sobie, w policyjnym systemie widniał jako utracony w wyniku tej kradzieży.

43-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji, gdzie usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna otrzymał mandat za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym.

Inf.: KMP Kraków

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka