czwartek, 1 kwietnia 2021 11:42

Czy pod Wawelem znaleziono skamieniałe jajo? Wyjaśniamy!

Autor Marzena Gitler
Czy pod Wawelem znaleziono skamieniałe jajo? Wyjaśniamy!

Zamek Królewski na Wawelu poinformował o sensacyjnym znalezisku, jakiego dokonano podczas wiosennych prac konserwatorskich. Odnaleziono jajo gatunku, który zamieszkiwał te tereny przed tysiącami lat.

O wyjątkowym odkryciu Zamek Królewski poinformował na swojej stronie na Facebooku: "SENSACYJNE ODKRYCIE NA WAWELU! Podczas wiosennych prac konserwatorskich w Smoczej Jamie natknięto się na… JAJO! Sensacyjnego odkrycia, na skalę światową dokonał zespół Zamku Królewskiego na Wawelu. Jajo zostało zabezpieczone i w najbliższym czasie zostanie poddane szczegółowym badaniom przez ekspertów. Wstępne oględziny wykazały, że jajo przetrwało tysiące lat i należy do gatunku, który niegdyś zamieszkiwał te tereny. Dołączamy poglądową rycinę dorosłego osobnika. Będziemy Was informować na bieżąco o postępach w badaniach!" - czytamy w komunikacie.

Do postu dołączono też grafikę z Legendy Wawelu, Witolda Chomicza.

SENSACYJNE ODKRYCIE NA WAWELU❗️❗️❗️ Podczas wiosennych prac konserwatorskich w Smoczej Jamie natknięto się na… JAJO‼...

Opublikowany przez Zamek Królewski na Wawelu Czwartek, 1 kwietnia 2021

Jajo smoka wawelskiego to oczywiście primaaprillisowy żart. A ponieważ w dzisiejszych czasach uśmiech jest na wagę złota, postanowiliśmy pokazać go również naszym Czytelnikom.

foto: Legenda Wawelu, Witold Chomicz (1910-1984), Kraków, 1946, drzeworyt, oraz pixabay.com

Kraków

Kraków - najnowsze informacje