środa, 13 czerwca 2018 15:46

Zwycięstwo SMS Mielec w finale Minimistrzostw Deichmann w Dębicy U-11

Autor Marzena Gitler

Uczniowie SMS Mielec zaprezentowali się rewelacyjnie i wygrali zaciętą rywalizację podczas miejskich eliminacji XI Edycji Minimistrzostw Deichmann w Dębicy w kategorii U-11. Teraz 22 - 24 czerwca czeka ich pojedynek w finale Finałów w Wałbrzychu.

SMS Mielec w turnieju wystąpiło w trzech zespołach, jako Grecja, Urugwaj oraz Polska.

Drużyna Grecji rozpoczęła zmagania w 1/16 finału od spotkania z zespołem Francji. Pewne zwycięstwo 8 - 1 umożliwiło awans do kolejnej fazy gier. W 1/8 Grecja zmierzyła się z drużyną Estonii. Kolejne zwycięstwo tym razem 3-1 zapewniło im grę w najlepszej ósemce turnieju. W 1/4 zagrali z reprezentacją Dżibuti. Tuż przed końcowym gwizdkiem dostali przysłowiowego gola do szatni i na przerwę schodzili z wynikiem 0 - 1. Po przerwie chłopcy próbowali odwrócić wynik, niestety nie tym razem. Jak się później okazało drużyna Dżibuti zagrała w finale.

Chłopcy, którzy grali w drużynie Polski, rozpoczęli zmagania w 1/16 finału od spotkania z drużyną WKS. Początkowe prowadzenie z upływem czasu zaczęło im uciekać z rąk. W ostatniej akcji meczu doprowadzili do remisu 2 - 2 i o końcowym rezultacie zadecydowały rzuty karne. Zwycięstwo dopiero po 5 serii! To był przedsmak emocji, które czekały tego dnia. Niestety układ gier
sprawił, że drużyna Polski musiała stanąć do bratobójczego pojedynku z Urugwajem. Walczyła dzielnie ale…niestety musiała pożegnać się z rozgrywkami w 1/8 finału.

Drużyna Urugwaju rozpoczęła zmagania w 1/16 finału od spotkania z drużyną Niemiec. Młodsi koledzy z rocznika 2008 nie byli w stanie im się przeciwstawić. Dwie równe połowy po 7 - 0 i końcówka efektownym zwycięstwem 14 - 0. W 1/8 kolejny bratobójczy pojedynek z Polską. Urugwaj wygrywa 7 - 0 mając zarazem świadomość, że koledzy muszą zakończyć zmagania na tym etapie. W drodze do finału czekały jeszcze dwa spotkania:

Ćwierćfinał
Urugwaj – Holandia 11 - 0
Półfinał
Urugwaj – Wyspy Marchala 10 - 1

W finale Urugwaj zmierzył się z drużyną Dżibuti. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze, Urugwaj po bardzo ładnej zespołowej akcji wyszedł na prowadzenie. Drużyna Dżibuti wyrównała w drugiej połowie. W regulaminowym czasie gry nie padły już bramki, również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięć. O wszystkim decydowały rzuty karne. Chłopcy z SMS Mielec stanęli na wysokości zadania. Pewnie strzelone trzy karne oraz dobra postawa bramkarza spowodowała, że tym razem to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Bilans bramek w drodze po zwycięstwo 44 - 2

Skład Urugwaju: Wiktor Siembab- Bartosz Zabrzyski, Damian Juwa, Mikołaj Jaskot, Alex Cetnar, Kacper Kasza, Dominik Kuzara, Szymon Stan, Jakub Małek, Wojciech Bieniek

Trenerzy: Jakub Korczykowski, Kamil Zaskalski

Wszystkim chłopcom należą się wielkie brawa za postawę, zaangażowanie i wolę walki w każdym meczu!