piątek, 1 listopada 2019 13:10

20 lat pokazują piękno Sądecczyzny

Autor Marzena Gitler
20 lat pokazują piękno Sądecczyzny

21 października na uroczystej gali, która odbyła się w Hotelu Ibis Style w Nowym Sączu jubileusz dwudziestolecia świętowała Nowosądecką Izbę Turystyczną.

Przybyłych gości powitał prezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej, Andrzej Danek, który podkreślił, że region sądecki odwiedza coraz więcej turystów. W 2018 roku było ich 1,5 miliona, 380 tysięcy gości z zagranicy.

- Na jubileusz 30-lecia życzę podwojenia tej liczby – powiedział wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec. - Praca, którą wykonujecie i którą będziecie wykonywać spowoduje, że ten region będą odwiedzali kolejni turyści. Sądecczyzna na to zasługuje. Mam nadzieję, że osiągniemy magiczną liczbę trzech milionów odwiedzających. Jestem o tym przekonany, że to marzenie się ziści. Dodał też, że do sukcesu branży turystycznej mogą przyczynić się dobra polityka obecnego rządu przebudowywana trakcja kolejowa i budowa nowych dróg.


Z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia Nowosądeckiej Izby Turystycznej w podziękowaniu za profesjonalną i wieloletnią działalność na rzecz rozwoju samorządu gospodarczego w zakresie usług turystycznych oraz wspieranie i promowanie małopolskiej turystyki sekretarz województwa Wojciech Piech przekazał w imieniu marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego oraz przewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego Rafała Bochenka Medal Polonia Minor.

- Wielka jest zasługa Państwa dla promocji Sądecczyzny, dla promocji Małopolski. Na szczególną uwagę zasługuje również fakt, że udaje się Państwu integrować środowisko. To właśnie Nowosądecka Izba Turystyczna skupia tych wszystkich, którzy decydują o rozwoju turystyki w Małopolsce: gestorów miejsc noclegowych, gestorów różnego rodzaju atrakcji turystycznych i kulturalnych, biura podróży, agencje turystyczne, czy towarzystwa ubezpieczeniowe - mówił sekretarz województwa Wojciech Piech.

Nagrodzono zasłużonych dla turystyki

Podczas gali z okazji 20-lecia NIT wicewojewoda małopolski Zbigniew Starzec wręczył zasłużonym dla turystyki osobom i organizacjom Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, przyznane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Przyznano również Sądeckie Laury 2019 placówkom, które przygotowały ofertę imprez, przyciągających na Sądecczyznę turystów.

Srebrną Odznakę Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski został uhonorowany dr Józef Wojnarowski - niestrudzony społecznik, niezwykle zaangażowany w życie regionu i rozwój turystyki na Sądecczyźnie, pomysłodawca nadawania certyfikatów Sądeckiej Marki, narzędzia promocji i budowania jakości obsługi turystycznej.

Marian Dobosz – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego w imieniu starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego wręczył Złote Jabłka Sądeckie. Otrzymali je: Krzysztof Trela z Biura Turystyczngo Vector w Muszyni), Jacek Nowak z Pasieki Barć w Kamiannej oraz Kamila Więcek z Rezydencji Leśny Dwór w Kosarzyskach.

Dyplomy starosty odebrali: Bogdan Kałucki – dyrektor Ośrodka Rehabilitacji i Wypoczynku PZN im. kpt. J. Silhana Nestor w Muszynie-Złockiem, Katarzyna Kowal (Centrum Zdrowia, Urody i Rekreacji Geovita w Krynicy-Zdroju), Hotel Panorama w Nowym Sączu, Ośrodek Wypoczynkowy Filarówka w Piwnicznej-Zdroju, Sanatorium Limba w Piwnicznej-Zdroju, Ośrodek Wypoczynkowy OST Gromada w Krynicy-Zdroju, Silesia Krynica, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział w Krynicy-Zdroju oraz Piotr Litwiński – właściciel Hotelu Litwiński w Tęgoborzu.

Z kolei Zarząd Izby obdarował jubileuszowymi statuetkami 20-lecia NIT osoby wspierające turystyczny samorząd. Otrzymali je m.in. marszałek Witold Kozłowski i wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Nowosądecka Izba Turystyczna realizuje działania na rzecz rozwoju turystyki, poprawy infrastruktury w tej dziedzinie, podnoszenia poziomu obsługi ruchu turystycznego oraz promocji ziemi sadeckiej w ramach szerokiej współpracy z samorządami gmin i powiatu. Dużą wagę przywiązuje do kształcenia kadr obsługujących ruch turystyczny na obszarze całego powiatu, a także do przeciwdziałania zjawiskom nieuczciwej konkurencji

(szel) fot. Paweł Szeliga/ Powiat Nowosądecki, UMWM

Nowy Sącz - najnowsze informacje