poniedziałek, 31 maja 2021 07:55

28-latek z Krakowa powyrywał lusterka i porysował kilkanaście aut. Dlaczego to zrobił?

Autor Marzena Gitler
28-latek z Krakowa powyrywał lusterka i porysował kilkanaście aut. Dlaczego to zrobił?

Na co najmniej 10 tys. zł oszacowano straty spowodowane przez 28-latka, który w nocy z piątku na sobotę uszkodził kilkanaście samochodów, zaparkowanych przy ulicach Sławka i Heila. Zatrzymany mężczyzna niewiele miał do powiedzenia na swoje usprawiedliwienie.  

Krakowscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Krakowa, który w nocy z piątku na sobotę uszkodził kilkanaście samochodów zaparkowanych na ulicach W. Sławka i E. Heila w Woli Duchackiej. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 22 na 23 maja pijany mężczyzna wyżywał się na stojących na parkingach samochodach. Porysował lakier, uderzał lub kopał auta, na których pozostały wgniecenia i porozbijał lub powyrywał lusterka. W sumie na policję wpłynęło kilkanaście zgłoszeń.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji VI w Krakowie na podstawie zebranego materiału dowodowego szybko ustali sprawcę tego zdarzenia i 24 maja zatrzymali mieszkańca Woli Duchackiej.

W trakcie przesłuchania 28-latek przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Cześć właścicieli uszkodzonych pojazdów już wyceniła straty, których suma przekracza 10 tysięcy złotych. Zatrzymanemu mężczyźnie przedstawiono na razie zarzuty uszkodzenia 12 pojazdów (jeszcze nie wszyscy poszkodowani złożyli zawiadomienia i formalne wnioski o ściganie karne). Za pijacki wybryk grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Będzie też musiał zapłacić za wyrządzone szkody.

foto: KMP Kraków

Kraków

Kraków - najnowsze informacje