piątek, 11 marca 2022 14:12

4 najważniejsze zalety implantów zębowych

Autor Artykuł sponsorowany
4 najważniejsze zalety implantów zębowych

Ubytki w zębach mogą dosłownie odebrać radość z życia. Starając się ukryć braki, uśmiechamy się coraz mniej lub zasłaniamy usta dłonią. W konsekwencji radość kojarzy nam się z koniecznością ukrycia niedoskonałości, co ma niemałe znaczenie dla poczucia własnej wartości, a nawet stanu psychicznego. To właśnie dlatego warto rozważyć uzupełnienie ubytku za pomocą implantu stomatologicznego. Jakie zalety kryją się pod tym rozwiązaniem?

Implanty zębowe - w trosce o zdrowie

Nawet jeśli luka w uzębieniu znajduje się na samym tyle i nie jest widoczna przy uśmiechu, należy rozważyć implanty zębów Łódź, które wpłyną nie tylko na komfort codziennego życia, ale także na stan całego uzębienia. Nawet jeden ubytek może prowadzić w konsekwencji do rozsuwania się i pochylania pozostałych zębów, a nawet do poważnych problemów związanych z aparatem mowy i żucia. Implanty zębowe zapobiegają powstawaniu takich problemów.

Implanty jak własne zęby

W przypadku implantów zębowych wszczepy są umieszczane pod linią dziąseł, przez co są niewidoczne. W połączeniu z kolorem, zbliżonym do odcienia naszych zębów, pozwalają uzyskać efekt imitujący naturalne uzębienie. Osobom postronnym ciężko będzie nawet dostrzec, że którykolwiek z naszych zębów jest implantem. Warto podkreślić, że implanty nie wymagają szczególnego traktowania po wygojeniu. Należy o nie dbać w taki sam sposób, jak o własne.

Implanty zębowe - jedno z  najtrwalszych rozwiązań

Po konsultacji ze specjalistami - protetykiem, chirurgiem, periodontologiem - uzyskujemy nie tylko estetyczne, ale także niezwykle trwałe implanty zębowe. Na trwałość implantów zębowych wpływa:

  • stosowanie biokompatybilnych materiałów zmniejszających prawdopodobieństwo odrzucenia wszczepu przez organizm,
  • odporność implantów na próchnicę,
  • brak ruchomych elementów, mocowanie na stałe.

Wszczep implantu zębowego zrasta się z kością, dzięki czemu korona zęba ma stabilną, trwałą podstawę.

Wyższa samoocena dzięki implantom zębowym

Stabilność i wysoka trwałość implantów zębowych pozwala zapomnieć, że zostały nam wszczepione. To z kolei sprawia, że nie ograniczamy się w żaden sposób, przy mówieniu, jedzeniu czy śmianiu się. Brak stałej kontroli, by upewnić się, czy z naszymi zębami jest na pewno wszystko w porządku, znacząco odciąża umysł. Stałe mocowanie zwalnia nas ze stosowania klejów do protez. Implanty zębowe pomagają w odbudowie pewności siebie w szczególności osobom, które utraciły zęby nagle, najczęściej w wyniku wypadku. Nie są to jednak jedyne osoby, które decydują się na tego typu rozwiązanie. Możliwość ich wszczepienia powinna rozważyć każda osoba z ubytkami, bez względu na sposób ich powstania.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje