Czy zjawiskowo można wyglądać jedynie w sukni za kilka tysięcy złotych, szytej na miarę przez najbardziej oblegany salon w mieście? Oczywiście, że nie. Najlepszym tego dowodem są niektóre tanie suknie ślubne. Ich ceny zaczynają się już od... kilkuset złotych, a jakościowo nie ustępują znacznie droższym modelom. Nic dziwnego, że wobec budżetowych sukni ślubnych narosło sporo mitów. Dzisiaj rozprawimy się z sześcioma z nich!
Mit #1: Tania suknia ślubna to zawsze kompromis
Skoro interesują nas tanie suknie ślubne, to znaczy, że mamy ograniczony budżet i musimy pójść na kompromis. Bo tak naprawdę marzymy o drogiej kreacji od projektanta. To oczywiście mit! Coraz więcej kobiet oczekuje od stylizacji ślubnej jakości, elegancji i doskonałego odszycia, a nie nazwiska znanego designera i wysokiej kwoty na metce. Poza tym nie dla każdej przyszłej pani młodej priorytetem jest kreacja. Wiedząc, że ubierzemy daną rzecz raz w życiu na kilkanaście godzin, mamy pełne prawo nie chcieć wydawać na nią bajońskich sum. Rozsądnym pomysłem wydaje się zainwestowanie tych kilku „zaoszczędzonych” tysięcy złotych w wymarzony cel, np. zakup egzotycznej wycieczki. Żyjemy w czasach zrównoważonego, proekologicznego podejścia do mody – także ślubnej.
Mit #2: Tania suknia ślubna to strata czasu
Panuje pogląd, że poszukiwania tanich sukni ślubnych najczęściej kończą się fiaskiem. Jeździmy, przeglądamy, przymierzamy, zwracamy. Oczywiście może tak to wyglądać, jeśli nie wiemy, gdzie i czego szukać... Zamiast tracić czas na dojazdy i wizyty w stacjonarnych punktach, warto zajrzeć do sklepów internetowych, które oferują tanie suknie ślubne i specjalizują się w modzie ślubnej. Bez wychodzenia z domu możemy przejrzeć cały asortyment. Gdy wybrana przez nas suknia ślubna jest dostępna od ręki, trafi do nas w ciągu maksymalnie kilku dni. Nie musimy czekać tygodniami czy nawet miesiącami na realizację indywidualnego projektu. To doskonałe rozwiązanie, gdy decyzja o ślubie została podjęta spontanicznie.
Mit #3: Taniej sukni ślubnej nie da się zwrócić
Nową, gotową suknię ślubną zwracamy bez podawania przyczyny – podobnie, jak oddajemy różne inne, kupione przez internet ubrania. Mamy na to, w zależności od polityki e-sklepu, co najmniej 14 dni. Warto zamówić 2-3 najbardziej odpowiadające nam modele. Przymierzymy sukienki na spokojnie w domu, wybierzemy jedną, a resztę bez problemu zwrócimy. Niektóre sklepy internetowe umożliwiają zakup z odroczoną płatnością, co jest super sprawą, gdy nie chcemy zamrażać pieniędzy na czas wysyłki i obsługi zwrotu.
Mit #4: Tania suknia ślubna nie może dobrze leżeć
Pewnie, że może! Tanie suknie ślubne dostępne są w różnych rozmiarach, standardowych i plus size. Nawet, gdy zamówiona w swoim rozmiarze kreacja okaże się odrobinę za długa czy za szeroka, bez problemu i niewielkim kosztem możemy dokonać przeróbek u każdej krawcowej.
Mit #5: Tania suknia ślubna jest kiepskiej jakości
To chyba najpowszechniejszy i najbardziej krzywdzący mit na temat tanich sukni ślubnych. Nie można przecież wrzucać wszystkich produktów do jednego worka! Dotyczy to wszystkich branż. Decydując się na budżetową kreacją ślubną, od razu odrzućmy sklepy o wątpliwej renomie, oferujące wyroby produkowane masowo i znikomym kosztem w zagranicznych fabrykach. Warto zrobić rozeznanie wśród polskich marek i pracowni krawieckich, które mają naprawdę wiele do zaoferowania. Ceny kreacji są w stanie obniżyć, dzięki wyeliminowaniu czynników generujących duże koszty, jak stacjonarne przymiarki, szycie na miarę, zatrudnienie stylistki, wprowadzanie poprawek itp. Często sukienki takie są tańsze, bo do ich uszycia nie używa się najdroższych z dostępnych na rynku tkanin ani nie ozdabia się ich szlachetnymi kamieniami.
Mit #6: Trudno znaleźć tanią suknię ślubną w swoim stylu
Nieprawda. Na rynku bez problemu znajdziemy tanie suknie ślubne w klasycznych i bardziej nowoczesnych odsłonach. Możemy zdecydować się na rozkloszowaną księżniczkę, klasycznie elegancką sukienkę o kroju A, romantyczny model z koronki albo na zwiewną kreację w stylu boho. Do wyboru pozostają sukienki z rękawami długimi, krótkimi i typu spaghetti, modele maxi, midi i mini. Na pewno uda się nam znaleźć ideał.
Spotkałaś się z innym mitem? Podziel się nim w komentarzu, a my chętnie go obalimy ?.