środa, 1 marca 2023 16:11

Agnieszka z Koźmic Wielkich walczy o zdrowie. Czeka ją długa rehabilitacja

Autor Marzena Gitler
Agnieszka z Koźmic Wielkich walczy o zdrowie. Czeka ją długa rehabilitacja

"Drodzy Kochani niestety muszę prosić Was o pomoc" - tak zaczyna się opis zbiórki, który na rehabilitację Agnieszki zamieścił jej mąż, Ryszard. Chce zebrać 60 tys. zł na pomoc dla żony, która ma ciężkie obrażenia po wypadku.  

Życie Państwa Jurkiewiczów zamieniło się w koszmar 18 lutego. Pani Agnieszka, mieszkanka Koźmic Wielkich została potrącona przez autobus na dworcu w Myślenicach. Kobieta przeżyła, ale doznała ciężkich obrażeń. Ma zmiażdżoną miednicę, złamania obu nóg i uszkodzenia uda. Kobieta przeszła już pierwszą operację, podczas której lekarze zrekonstruowali część miednicy. Czekają ją kolejne zabiegi, a potem długa rehabilitacja.

„Całe nasze życie w jednej chwili obróciło się o 360 stopni, spadło na mnie utrzymanie całej rodziny, wychowanie córki. Bez waszego wsparcia będzie mi bardzo ciężko, a chcę zrobić wszystko aby Agnieszka stanęła na nogi i powróciła do normalnego życia. Zawsze starałem się stać po „drugiej stronie”, pomagając przy różnych zbiórkach, jestem też wieloletnim honorowym dawcą krwi, dlatego też wierzę w motto że - dobro powraca... Z góry dziękuję za każdą wpłatę” - napisał mąż Agnieszki, Ryszard Jurkiewicz, który założył internetową zbiórkę na rehabilitację żony. Chce na ten cel zebrać 60 tys. zł. Do tej pory już udało się zebrać 40 tys. zł. 

W pomoc dla mieszkanki Koźmic Wielkich włączyła się wiceburmistrz Wieliczki Agnieszka Szczepanik. "WSPIERAMY. Potrzebna pomoc dla Agnieszki z Koźmic Wielkich poszkodowanej w wypadku. Łączymy siły, aby wspólnie wesprzeć zbiórkę na rehabilitacje Agnieszki (...) Szczegóły wkrótce" - napisała na Facebooku.

Planowana jest wspólna akcja zorganizowana przez Miasto i Gminę Wieliczka, Wielicki Ośrodek Sportu, Wielickie Centrum Kultury, klub sportowy Wilga Koźmice, Wielkie Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich, Szkołę Podstawową w Koźmicach Wielkich i miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Post o zbiórce udostępniła też radna Elżbieta Sendor. "Kochani, Agnieszka z Koźmic Wielkich, osoba o wielkim sercu, mama i żona potrzebuje naszego wsparcia. Po ciężkim wypadku, który miał miejsce w Myślenicach wymaga szybkiej i kosztownej rehabilitacji, aby mogła stanąć na własne nogi i odzyskać zdrowie... Zachęcam Was do zbiórki na portalu zrzutka.pl - nawet najmniejsza wpłata to ogromna pomoc dla Agnieszki i Jej rodziny" - zaapelowała.

fot. zrzutka.pl

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje