wtorek, 26 lipca 2022 09:47

Kraków: Bójka na pokładzie samolotu. Agresywni Polacy zaatakowali Duńczyka

Autor Katarzyna Jamróz
Kraków: Bójka na pokładzie samolotu. Agresywni Polacy zaatakowali Duńczyka

Dwóch Polaków wdało się w bójkę z obywatelem Danii, krótko po tym gdy samolot, którym podróżowali wylądował na krakowskim lotnisku. Niezbędna była interwencja służb.

Do awantury doszło w piątek (22 lipca) po wylądowaniu samolotu rejsowego z Kopenhagi. Dwójka agresywnych 24-latków z Polski zaatakowała 20-letniego Duńczyka, gdy samolot którym przylecieli kołował jeszcze po płycie lotniska.

– Załoga samolotu na pomoc wezwała służby lotniskowe. Na miejsce przybyli wartownicy Służby Ochrony Lotniska oraz funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych z Placówki SG w Krakowie – Balicach. Niebezpieczni 24-latkowie zostali wyprowadzeni z samolotu. Z uwagi na ich agresywne zachowanie konieczne było użycie wobec nich środków przymusu bezpośredniego w postaci chwytów obezwładniających oraz kajdanek

– informuje straż graniczna.

Pobity 20-letni mężczyzna doznał obrażeń twarzy. Pomocy medycznej udzieliła mu wezwana na miejsce załoga ambulansu. Agresywni Polacy zostali przekazani funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, którzy będą dalej prowadzić tę sprawę.

Inf./Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Kraków

Kraków - najnowsze informacje