piątek, 1 września 2023 13:40

Akcja służb na krakowskim lotnisku. Straż Graniczna zatrzymała obywatela Syrii

Autor Katarzyna Jamróz
Akcja służb na krakowskim lotnisku. Straż Graniczna zatrzymała obywatela Syrii

To już kolejna sytuacja, gdy do Polski lotem rejsowym z Aten przylatuje obywatel Syrii, który podczas kontroli legitymuje się oryginalnym paszportem. Szkopuł w tym, że dokument ten należał do innej osoby.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach, w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terytorium RP, zatrzymali obywatela Syrii. – Mężczyzna podczas legitymowania przedstawił oryginalny, brytyjski paszport należący do innej osoby. Dokument oraz dane osobowe jego prawowitego właściciela sprawdzono w bazach danych. Numer paszportu figurował jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. Natomiast dane zatrzymanego Syryjczyka nie figurowały w dostępnych systemach – przekazał chor. szt. SG Tomasz Jarosz z zespołu prasowego Straży Granicznej.  

Brytyjski paszport został zatrzymany. Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanych mu czynów – usiłował przekroczyć granicę wbrew przepisom, posługując się przy tym dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania.

Inf./Fot. Straż Graniczna - Karpacki Oddział Straży Granicznej

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka