piątek, 1 grudnia 2023 10:01

Akcja służb na lotnisku Kraków - Balice. Zatrzymano 3 obywateli Albanii

Autor Norbert Kwiatkowski
Akcja służb na lotnisku Kraków - Balice. Zatrzymano 3 obywateli Albanii

We wtorek (28 listopada) na lotnisko Kraków Airport w Balicach samolotem rejsowym z Tirany przyleciało 3 obywateli Albanii. Niestety cudzoziemcy nie mieli możliwości by wjechać do Polski, ponieważ wszyscy przekroczyli dozwolony czas pobytu w strefie Schengen.

Cudzoziemcy podczas odprawy paszportowej okazali do kontroli ważne biometryczne paszporty, wydane przez władze Albanii. Funkcjonariusze dokonujący odprawy paszportowej stwierdzili jednak, że każdy z Albańczyków wykorzystał dopuszczalny okres pobytu na terytorium państw obszaru Schengen. Cudzoziemcy nie posiadali wiz w paszportach, ani żadnego innego dokumentu pobytowego.

W związku z powyższym Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach, każdemu z obywateli Albanii oddzielnie, wydał decyzję o odmowie wjazdu do RP. Z uwagi na fakt, iż natychmiastowy odlot obcokrajowców do Tirany nie był możliwy tego samego dnia, mężczyźni przebywali w pomieszczeniach dla cudzoziemców, którym odmówiono wjazdu do RP. Dopiero dzień później odlecieli do swojego ojczystego kraju.

Foto: Wikipedia/zdjęcie poglądowe

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka