wtorek, 9 stycznia 2024 09:58

Bez skrupułów pobili i okradli 13-latka. Sprawcy to jeszcze nastolatkowie

Autor Patryk Trzaska
Bez skrupułów pobili i okradli 13-latka. Sprawcy to jeszcze nastolatkowie

Bez skrupułów pobili i okradli 13 i 15 latka podczas świąt Bożego Narodzenia. Bezkarni nie byli jednak długo, a policjanci szybko ustalili ich tożsamość. Okazało się, że sprawcami są również nastolatkowie.

Do zdarzenia doszło w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w jednej z sądeckich galerii handlowych. Trzech nastolatków pobiło 13-letniego mieszkańca Nowego Sącza, a następnie ukradło mu telefon. Jednego ze sprawców udało się zatrzymać pracownikowi ochrony, który ruszył na pomoc chłopakowi. Został on przekazany policjantom, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia. Pozostałej dwójce udało się uciec.  

Zatrzymanie kompana nie powstrzymało dwójki nastolatków przed tym, aby kilka godzin później, na jednym z parkingów na osiedlu Westerplatte w Nowym Sączu grozić 15-latkowi, a kiedy to nie przyniosło zamierzonego efektu pobić go i zabrać telefon komórkowy.

Sprawcy nie cieszyli się jednak długo bezkarnością. Funkcjonariusze ustalili rysopis pozostałych dwóch sprawców i ruszyli w teren w ich poszukiwaniu. Okazało się, że są to mieszkańcy Nowego Sącza w wieku 15 i 16 lat.

Teraz o dalszym losie trzech nastolatków zdecyduje sąd rodzinny. Materiały w tej sprawie zostały już przekazane do III Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu.

fot. Małopolska Policja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka