wtorek, 18 maja 2021 11:06

Bo liczy się każdy człowiek! W Libiążu policyjni negocjatorzy uratowali mężczyźnie życie

Autor Norbert Kwiatkowski
Bo liczy się każdy człowiek! W Libiążu policyjni negocjatorzy uratowali mężczyźnie życie

Życie to piękny dar, dla niektórych stający się przekleństwem, z którym nie potrafią sobie poradzić. Człowiek działający w impulsie skłony jest do najgorszego, dlatego tak ważna jest pomoc bliźniego. Do trudnej, lecz na szczęście szczęśliwie zakończonej sytuacji doszło w Libiążu (powiat chrzanowski).

W czwartek, 13 maja br. około godz. 23:20 dyżurny Komisariatu Policji w Libiążu otrzymał zgłoszenie z WCPR, że mężczyzna chce popełnić samobójstwo i wspiął się na drzewo w masywie leśnym. Policjanci przeszukując las odnaleźli mężczyznę, który znajdował się na  8-metrowym  drzewie.

Na miejsce skierowano także Państwową Straż Pożarną oraz Zespół Negocjatorów Policyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Długa rozmowa negocjatorów z mężczyzną przyniosła oczekiwany, pozytywny finał. 34 – latek odwiedziony od popełnienia samobójstwa  samowolnie zszedł na ziemię. Następnie otrzymał fachową pomoc lekarską.  

Z depresją, własnym demonami, które rodzą się po kolejnych niepowodzeniach praktycznie nikt nigdy jeszcze samotnie nie wygrał. Nie pozostawiajmy takie osoby samotnie, bo jutra dla nich może już nie być...

Info: Małopolska.policja.gov.pl Foto: Lubelska Policja

Chrzanów - najnowsze informacje