czwartek, 15 kwietnia 2021 09:26

Boli Cię kręgosłup? Pomyśl o odpowiedniej poduszce

Autor Głos 24
Boli Cię kręgosłup? Pomyśl o odpowiedniej poduszce

Dobór odpowiednich akcesoriów wspierających zdrowy i komfortowy sen to często ignorowana kwestia. Odpowiednio dobrany materac, który będzie wspierał kręgosłup na całej jego długości czy antyalergiczna pościel otulająca użytkownika i zapewniająca optymalną temperaturę w nocy to nie wszystko. Kluczowe jest również znalezienie wygodnej poduszki podpierającej odcinek szyjny kręgosłupa, co zapobiegnie porannym bólom karku i ramion. Obecnie dużą popularnością cieszą się poduszki piankowe przystosowane do potrzeb alergików. Sprawdź, na co jeszcze zwrócić uwagę podczas dobierania poduszki do spania.

Elementy zapewniające zdrowy i komfortowy sen  – materiał wykonania i rola, jaką spełnia w trakcie nocnego odpoczynku

Poranny ból kręgosłupa towarzyszyć może wielu osobom – niezależnie od wieku, prowadzonego trybu życia czy wykonywanego zawodu niewyspanie spowodowane niedostateczną regeneracją mięśni może znacząco wpłynąć na efektywność danej osoby. Dłuższe ignorowanie tego typu problemów o poranku prowadzić może do powstania poważnych zwyrodnień, których pozbycie się (np. poprzez fizjoterapię) może okazać się niezwykle czasochłonne i kosztowne. Dlatego właśnie tak istotne jest dobranie do swojej sypialni elementów wspierających zarówno komfortowy, jak i zdrowy oraz wartościowy sen pozwalający organizmowi na odpoczynek.

W takich przypadkach wiele osób decyduje się na wymianę materaca – nowa powierzchnia do spania wykonana z pianki termo- lub wysokoelastycznej zapewnia doskonałe podparcie kręgosłupa. Szczególnie polecanymi konstrukcjami są te wyprodukowane przez Hilding Anders – materace tej skandynawskiej marki, tak jak model Hilding Rumba, mają 7 stref twardości, są odwracalne, a do tego są przyjazne dla alergików dzięki innowacyjnemu systemowi wentylacji. Hilding Anders odpowiada również za przygotowanie konstrukcji dla mniejszych marek jak SleepMed By Hilding czy Fit 4 Sleep by Hilding.

Sprawdzona poduszka do spania – o czym pamiętać przy doborze?

Oprócz materaca zapewniającego podparcie kręgosłupa na odcinku piersiowym i lędźwiowym dobrze jest również zadbać o właściwą poduszkę, która podczas snu powinna wypełnić tzw. lordozę szyjną, czyli niewielkie wgniecenie kręgosłupa na tym odcinku. Dzięki temu szyja i głowa będą podparte w naturalny sposób – taki, w którym kręgosłup zachowuje prosty kształt (neutralny), a mięśnie nie napinają się. Każda osoba preferuje inną pozycję podczas snu (na brzuchu, plecach czy na boku), dlatego ważne jest takie dobranie poduszki, która w naturalny sposób dopasuje się do preferencji użytkownika.

Oprócz popularnych poduszek klasycznych z wypełnieniem z puchu gęsiego, kurzego lub kaczego, na znaczeniu zyskują również modele z wypełnieniem wykonanymi z pianki. Taka poduszka cechuje się odpowiednim wyprofilowaniem, a jej kształt podpiera nie tylko głowę czy odcinek szyjny kręgosłupa, ale również ramiona, pozwalając tym samym na regenerację mięśni w tamtych partiach ciała. Ciekawą propozycją w tym temacie jest poduszka Hilding Carbon wykonana z pianki termoelastycznej, która aktywnie reaguje na temperaturę użytkownika.

Poduszki lateksowe dla alergików – sprawdzone rozwiązanie dla osób uczulonych

Zastanawiając się nad tym, jaka poduszka dla alergików będzie odpowiednia, dobrze jest przede wszystkim uwzględnić to, w jaki sposób konstrukcja zapobiegać będzie namnażaniu się “nieproszonych lokatorów” w postaci grzybów, pleśni i chorobotwórczych drobnoustrojów. Poduszka lateksowa SleepMed By Hilding Anders cechuje się doskonałą wentylacją, a materiał wykonania zapewnia świeżość przez długi czas. Dodatkowym atutem poduszek Hilding Anders jest łatwo zdejmowalny pokrowiec, który można prać w temperaturze do 60°C.

Zdrowie i Uroda

Zdrowie i Uroda - najnowsze informacje