środa, 9 marca 2022 12:31

Groźny wypadek busa z Ukraińcami na autostradzie A4 koło Brzeska

Autor Katarzyna Jamróz
Groźny wypadek busa z Ukraińcami na autostradzie A4 koło Brzeska

We wtorek (8 marca) na 475 kilometrze autostrady A4 (tj. węzeł Brzesko – węzeł Tarnów – Mościce) doszło do wypadku z udziałem dwóch osobowych busów. Poszkodowane zostały trzy osoby, które przewieziono do szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 22:40.

– Kierujący pojazdem marki mercedes Vito jadąc autostradą A4 w kierunku Krakowa, w miejscowości Sterkowiec, poruszając się prawym pasem ruchu z niewyjaśnionych dotąd przyczyn najechał na tył pojazdu marki Volkswagen Transporter, który również poruszał się prawym pasem, w tym samym kierunku. Po uderzeniu kierujący Volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na pas zieleni rozdzielający jezdnię, a następnie uderzył w bariery energochłonne, w wyniku czego przeleciał na przeciwległy pas ruchu w kierunku Rzeszowa i tam dachował

– powiedział w rozmowie z Głos24.pl, asp. sztab. Grzegorz Buczak.

Z ustaleń policji wynika, że trzech pasażerów mercedesa Vito z obrażeniami trafiło do szpitala. Wszyscy podróżujący mercedesem byli obywatelami Ukrainy, prawdopodobnie byli to uciekający przed wojną uchodźcy.

W akcji brali udział: JRG Brzesko, OSP KSRG Szczepanów, OSP KSRG Dębno, 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego, policja oraz pracownicy służby autostradowej. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

W dniu 08.03.2022 o godzinie 22:46, zostaliśmy zadysponowani do wypadku drogowego na autostradzie A4 (475 km). Po...

Opublikowany przez OSP Szczepanów Wtorek, 8 marca 2022

Fot.: OSP Szczepanów - Facebook

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje