środa, 7 października 2020 20:58

Były wojewoda Piotr Ćwik zatrudniony w Kancelarii Prezydenta. Co tam będzie robił?

Autor Marzena Gitler
Były wojewoda Piotr Ćwik zatrudniony w Kancelarii Prezydenta. Co tam będzie robił?

Piotr Ćwik został dziś powołany na Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Nominacja to element zapowiadanej rekonstrukcji w Kancelarii oraz wyraz zaufania Andrzeja Dudy do odwołanego niespodziewanie w sierpniu przez Mateusza Morawieckiego wojewody.

W ramach dzisiejszej rekonstrukcji Prezydent Andrzej Duda odwołał z dniem 7 października 2020 r. Halinę Szymańską ze stanowiska Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, jednocześnie Prezydent RP powołał na to stanowisko z dniem 8 października 2020 r. Grażynę Ignaczak-Bandych.

Odwołał Annę Surówkę-Pasek ze stanowiska Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, powołując ją jednocześnie  z dniem 8 października na stanowisko Doradcy Prezydenta RP;

Powołał z dniem 8 października 2020 r. na stanowiska Sekretarzy Stanu w Kancelarii Prezydenta RP  Małgorzatę Paprocką oraz Piotra Ćwika.

Ponadto Prezydent RP powołał z dniem 8 października 2020 r. Łukasza Rzepeckiego na stanowisko Doradcy Prezydenta RP., a na stanowisko Dyrektora Generalnego Kancelarii Prezydent Andrzej Duda powołał Barbarę Brodowską-Mączkę.

O zmianach poinformował na briefingu prasowym rzecznik prasowy Prezydenta Błażej Spychalski.

"Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie a zaufanie i powierzenie obowiązków sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP! - napisał po uroczystości Piotr Ćwik -  To wielki zaszczyt i zobowiązanie do wspólnej pracy dla Polski!

Związany ze Skawiną Piotr Ćwik wojewodą małopolskim był od czerwca 2017 roku. W sierpniu niespodziewanie został odwołany. Wiadomość zaskoczyła go podczas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Oprócz przyjaźni z Beatą Szydło z Andrzejem Dudą łączy go jeszcze jedno. Obu w ostatnim czasie zarzucono pozamałżeńską miłość.

foto: Kancelaria Prezydenta RP

Małopolska - najnowsze informacje