piątek, 15 listopada 2019 15:22

Czy nowy trener uratuje Wisłę Kraków? Zobacz jaki ma plan

Autor (red)
Czy nowy trener uratuje Wisłę Kraków? Zobacz jaki ma plan

W czwartek na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana na konferencji prasowej pojawił się nowy szkoleniowiec Białej Gwiazdy, Artur Skowronek, który na trenerskim stanowisku zastąpił Macieja Stolarczyka.

Jak będzie przyszłość zespołu? Dlaczego zarząd klubu zdecydował się na zmianę szkoleniowca? Jakie będą jego pierwsze decyzje? Na czym należy się skoncentrować w najbliższej przyszłości? Na te pytania odpowiadał zarówno sam trener, jak i pełniący obowiązki prezesa Piotr Obidziński.

Ostrożny optymizm nowego trenera Wisły Kraków

– Wierzę, że po każdej burzy wychodzi słońce i wierzę, że razem z piłkarzami stworzymy silne relacje, tak, jak to miało miejsce do tej pory

– mówił trener Artur Skowronek.

– Chcemy skupić się na tym, by poprawić całościową grę w defensywie i organizację, bo to klucz do tego, by wylewać fundamenty pod kolejne rzeczy.

– dodał trener. Zobacz całą wypowiedź:

W Wiśle nadeszła pora na przeprowadzenie zmian

– Po długich naradach wraz z działem sportowym oraz Radą Nadzorczą postanowiliśmy, że nadszedł czas na zmianę trenera.

– powiedział pełniący obowiązki prezesa Piotr Obidziński. Zobacz całą wypowiedź:

Artur Skowronek urodził się 22 maja 1982 roku w Bytomiu. W jego piłkarskim CV widnieją takie kluby, jak Gwarek Tarnowskie Góry, GKS Rozbark, Szombierki Bytom czy Ruch Radzionków. Po zawieszeniu butów na kołku kontynuował karierę już jako szkoleniowiec, zdobywając w 2011 roku najwyższe uprawnienia - dyplom UEFA PRO.

Skowronek pracę trenerską rozpoczął w 2009 roku od roli asystenta w drużynie Ruchu Radzionków, półtora roku później obejmując ten zespół samodzielnie. Jest trenerem reprezentującym młode pokolenie, o analitycznym podejściu do swojej pracy. Prowadząc swoje zespoły, zarówno na zapleczu Ekstraklasy, jak i na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce, wielokrotnie pokazywał, że umie sprostać wyzwaniom w trudnych sytuacjach i realizować stawiane przed nim zadania.

W swojej karierze pracował m.in. z Polonią Bytom, GKS-em Katowice, Olimpią Grudziądz, Pogonią Szczecin, Widzewem Łódź, Wigrami Suwałki czy ostatnio Stalą Mielec, z którą w sezonie 2018/2019 zajął trzecie miejsce.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje