środa, 15 lipca 2020 11:45

Czy warto zainwestować w plisy okienne?

Autor Głos 24
Czy warto zainwestować w plisy okienne?

Żaluzje i rolety stanowią niezwykle ważny element wykończenia przestrzeni okiennych. Z jednej strony mamy ich praktyczność i funkcjonalność z drugiej piękno i ciekawy design. Wybierając odpowiednie produkty na okna, zwracamy uwagę i na ich wygląd, na jakość, na samo wykonanie i oczywiście na spełnianie przez nie określonych zadań. Dziś rynek chcąc sprostać potrzebom klientów, zaoferował im różnorodne rozwiązania, co sprawia, że każdy z nas może postawić na to, co tylko mu się podoba i co mu odpowiada. Wśród licznych propozycji plisy stanowią niezwykle ciekawy wybór. Czym są? Dlaczego warto je wybrać? W jakich przestrzeniach spełnią swoje zadania doskonale?

Czym są plisy?

Plisy okienne to najnowsze z rozwiązań, które choć nie wszystkim jeszcze dobrze znane, z roku na rok cieszą się one coraz większą popularnością. Wśród dostępnych na rynku rozwiązań, te zachwycają każdym, najmniejszym nawet detalem i szczegółem. Są one piękne, dlatego też pełnią ważną rolę dekoracyjną dla okna, ale są i funkcjonalne, chroniąc pomieszczenie przed nadmiarem słońca oraz zapewniając odpowiednią prywatność. Jak one działają? Całość tego produktu tworzy plisowany pojedynczy materiał, który zwijając się, układa się w harmonijkę przypominającą wachlarz. Plisy można wybrać w jednej z opcji - wolnowisząca lub montowana między dwoma szynami przymocowanymi do ramy przyszybowej bądź na ramie skrzydła okiennego. Wybór należy do samego klienta. Przed podjęciem decyzji, warto dowiedzieć się, które rozwiązanie co ma nam do zaoferowania i co nam może ono zagwarantować. Tylko bowiem w taki sposób jesteśmy w stanie otrzymać produkt, który w 100% spełni nasze oczekiwania, wymagania i potrzeby.

Zalety rolet plisowanych

Jeśli chcemy zdecydować się na plisy okienne, rzeczą wiadomą jest fakt, że musimy poznać ich korzyści, aby móc zdecydować się na to, co będzie dla nas idealnym wyborem. Co więc przemawia za tym, by właśnie na nie postawić? Na pewno największą zaletą jest wygodna i prosta obsługa. Wystarczy jedynie zamontować roletę zgodnie z instrukcją i typem danej rolety okienne, a sama obsługa nie stanowi zupełnie żadnego problemu. Materiał zwija się i rozwija dzięki dwóm rączkom, które znajdują się przy górnej i przy dolnej krawędzi tkaniny. Dzięki temu można w danym momencie zasłonić wybrany fragment okna. Jeśli chcemy, mamy możliwość zakrycia więc całej przestrzeni okiennej lub odpowiedniej jego części. Kolejną z zalet jest brak prześwitów po bokach okna. Wszystko odpowiednio schowane jest w prowadnicach i nie ma możliwości, by słońce przebijało się po bokach materiału. Następna zaleta, która sprawdza się w przypadku wyboru plis w formie plastrów miodu jest ich termoizolacja i wyciszenie. Zastosowany jest tutaj bowiem podwójny, wytrzymały materiał, który odpowiednio jest ze sobą połączony, tworząc tunele wypełnione powietrzem.

Różnorodne warianty materiałów

Ilość dostępnych na rynku materiałów jest ogromna. To sprawia, że każdy może postawić na to, na co tylko ma ochotę. Jedni wybierają proste, jednolite kolory, inni decydują się na różnorodne motywy i wzory. Jedni inwestują w klasyczny materiał, inni skłaniają się bardziej ku tym specjalistycznym. Można wybrać plisy okienne z zastosowaniem materiału w 100% ściemniającego. Można zdecydować się na materiały, które wyciszają pomieszczenie. Ogrom dostępnych materiałów jest naprawdę bardzo duży i to, co wybierze klient jest tylko i wyłącznie jego decyzją. Dla jednego idealnym plisem będzie biała roleta okienna, dla kogoś innego taka, która posiada kwiatki na całej powierzchni. Grunt to wybrać rozwiązanie, które będzie nam się podobać, a pod względem praktycznym na pewno spełni ono swoje zadania doskonale.

plisy okienne w Krakowie

Gdzie warto zastosować plisy okienne?

Tak naprawdę mogą one znaleźć się na każdej przestrzeni okiennej. Będą idealne i na małe okno w łazience i na duże okna w salonie. Tutaj zamówienie dokonuje się indywidualnie i pod każde tworzony jest odpowiedni projekt. Na pewno plisy sprawdzają się wyśmienicie w miejscach nasłonecznionych, ale jednocześnie takich, w których nie chcemy przykrywać całej powierzchni okna, pragnąc wpuszczać światło i piękne widoki za oknem. Możemy bowiem ustawić plisy w połowie okna czy na odpowiedniej jej wysokości. Okno w kuchni z białymi roletami? Plisy okienne w serduszka, kwiatki lub motywy dziecięce w pokoju naszego dziecka? A może rozwiązania do salonu, idealnie dopasowane do kolorów ścian lub dodatków w takim wnętrzu?

Jedno jest pewne - takie rolety okienne plisowane na pewno okażą się być bardzo dobrym wyborem dla każdego, ale tylko wtedy, gdy będziemy w stanie zainwestować w najlepszą firmę. Nie każda bowiem jest sobie równa i nie każda będzie w stanie zapewnić nam takie same rozwiązania. Jeśli wybierzemy specjalistów, a do tego odpowiedni materiał i montaż rolety, wtedy bez wątpienia dana firma spełni swoje zadania w 100%.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje