czwartek, 20 sierpnia 2020 08:11

Czym jest wakeboard?

Autor Głos 24
Czym jest wakeboard?

Wakeboard jest to sport wodny, który w Polsce jest dopiero co raczkujący, ale już mający swoich zagorzałych zwolenników. Pojawił się on na rynku w latach 90 - tych i stał się on niejako młodszym bratem snowboardu. To, co stanowi ciekawość dla tej dyscypliny, to przede wszystkim połączenie ze sobą kilku dyscyplin wodnych, w tym kitesurfingu i nart na wodzie. Wakeboard polega na pływaniu po powierzchni wody na specjalnej desce. Na czym dokładnie jednak opiera się ta dyscyplina? Co stanowi podstawę, by móc ten sport uprawiać?

Czym jest wakeboard?

Wakeboard jest to sport, który jak wspomnieliśmy powyżej polega na pływaniu po powierzchni wody za specjalnej desce. Osoba, nazywana riderem, trzyma się liny, która jest ciągnięta przez wyciąg lub łódź motorową. W trakcie takiej jazdy można wykonywać różnego rodzaju triki, a w przypadku osób bardziej zaawansowanych - pokonywać pływające przeszkody, po których to można skakać i wyprawiać prawdziwe wariacje.

Co jest niezbędne do uprawiania wakeboardu?

Aby móc uprawiać ten sport, elementami nadrzędnymi są z całą pewnością deska, jak również i kamizelka wypornościowa. Oczywiście osoby, które chcą rozpocząć zabawę z tym sportem, mogą skorzystać z wypożyczalni, otrzymując cały sprzęt sportowy do swojej dyspozycji. Kiedy zaś załapią bakcyla i będą chcieli wciąż więcej i więcej, wówczas będą mogli zaopatrzyć się już we własny sprzęt, jaki ma do zaoferowania profesjonalnie zaopatrzony wakeshop. Pływać można po wodach, na których może znajdować się łódź motorowa. Dobrze też sprawdzają się specjalne zbiorniki, na których to montowane są specjalne wyciągi.

deska do wake

Prezent dla miłośników wakeboardu

Wiele osób zaczynając uprawiać jakiś sport, niemal od razu w pełni się w niego angażują, poświęcając mu cały swój wolny czas. W przypadku wakeboardu tak właśnie może się stać. To sport, który wciąga i który sprawia, że wciąż chcemy więcej i więcej.

Będąc w tym miejscu, chcielibyśmy zwrócić uwagę na coś szczególnego, a mianowicie na prezent dla osoby, która uprawia wakeboard. Co można tutaj kupić? Co będzie ciekawym gadżetem? Do zaoferowania pasjonatom tego wodnego sportu można zakupić ręcznie wykonywaną deskę, jako element dekoracyjny, który można powiesić na ścianie lub postawić na półce. Taka dekoracja bez wątpienia znajdzie się w centralnym miejscu pokoju dziewczyny, która uprawia wakeboard. Coś idealnego dla wszystkich dziewczyn, które uprawiają sporty wodne.

Prezent w postaci dekoracyjnej deski do wakeboardu wykonany jest w 100% ręcznie, z dbałością o najmniejsze nawet detale i szczegóły. Nie jest to kolejny gadżet, który wygląda jak dziesiątki innych, jakie możemy kupić w sklepach sportowych, ale jest to produkt wyjątkowy, niezwykle oryginalny i niepowtarzalny. Stawia się w nim na jakość, jaką na pewno ceni sobie każdy klient. Element ten wykonany został ze sklejki brzozowej, pomalowany lakierem ekologicznym - bezbarwnym. Na przedniej części posiada nadruk UV, a w tyle zawieszkę, dzięki której można zamontować gadżet ten na ścianie. Taka deska Wake Girl stanowi bez dwóch zdań najlepszy upominek dla każdej z dziewcząt, która jest związana ze sportem wodnym i która do szaleństwa kocha wodne zabawy na wodzie z deską.

Rewelacyjne gadżety dla fanów sportów wodnych

Aranżując przestrzeń swojego pokoju, zarówno każda mała dziewczynka, jak również nastolatka czy też osoba dorosła, chce stworzyć w swoim wnętrzu coś naprawdę wyjątkowego. Taki pokój ma być miejscem, w którym ta osoba czuje się dobrze i który się z nią utożsamia. Wybierając deski do wake w formie dekoracji, można nadać takiemu miejscu tego akcentu, który właśnie z tą osobą jest związany. Rynek wciąż nas zaskakuje i stale ma nam do zaoferowania coraz to ciekawsze pomysły. Jeśli chodzi o dekoracje, taki wybór bez dwóch zdań spodoba się każdej miłośniczce tego szalonego sportu wodnego.

A jak pływa się na wakeboardzie?

Faktem jest, że sport ten nie należy do trudnych. Wystarczy szaleństwo, umiejętność zabawy w wodzie, a do tego również i doskonała kondycja. Chcąc wpłynąć korzystnie na nasze zdrowie, dobre samopoczucie i nienaganną figurę, na pewno wakeboard stanowi bardzo dobry wybór dla każdej osoby, bez względu na wiek i na płeć. Pierwsze lekcje odbywają się z instruktorem, a kiedy w pełni opanuje się technikę, dalej można bawić się i trenować na jeszcze wyższym poziomie samodzielnie.

Wystarczą chęci, pieniądze, a do tego i chęć zabawy, a kiedy już się spróbuje, każda kolejna lekcja to coś wspaniałego, pięknego i niebywałego w przeżyciach. By podkreślić swoje zamiłowanie do takich sportów, by pokazać innym swoją miłość do tej dyscypliny, by posiadać coś, co będzie nas w pełni określać, warto postawić na dekoracyjny dodatek, a taka deska do wakeboardu będzie tutaj idealną do zakupu opcją. Ciekawe gadżety, jakie warto mieć. Stawiając na profesjonalny, dobrze zaopatrzony sklep sportowy, wybór tego typu produktów jest naprawdę ogromny.

BE ACTIVE - najnowsze informacje