niedziela, 17 października 2021 09:02

Dąbrowa Tarnowska. Materiały wybuchowe w osiedlowym bloku

Autor Marzena Gitler
Dąbrowa Tarnowska. Materiały wybuchowe w osiedlowym bloku

Materiał wybuchowy i substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego znaleźli policjanci podczas przeszukania mieszkania w bloku na jednym z osiedli w Dąbrowie Tarnowskiej.

Kryminalni z komendy powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali informację, że w jednym z mieszkań osiedlowego bloku mogą znajdować się niebezpieczne substancje. W środę 13 października przeszukali mieszkanie., w którym znaleźli podejrzane materiały,

Na miejsce wezwano pirotechników z Krakowa, którzy zabezpieczyli słoiki i plastikowe butelki wypełnione różnymi substancjami. Wśród znalezionych substancji  zidentyfikowali m.in. materiał wybuchowy oraz substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego. Inne zostaną poddane laboratoryjnemu badaniu. Na szczęście nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców.

52-latek został zatrzymany. 14 października usłyszał zarzut z art. 171 kodeksu karnego. Za wyrabianie, gromadzenie i posiadanie niebezpiecznych substancji mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia grozi mu nawet 8 lat więzienia. Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

fot. KPP Dąbrowa Tarnowska

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje