czwartek, 8 lutego 2024 13:35

„Darmowy poczęstunek”. Pączki z Lidla trafią do potrzebujących

Autor Karolina Kurando
„Darmowy poczęstunek”. Pączki z Lidla trafią do potrzebujących

Lidl Polska zadecydował o losie pączków, które wcześniej wycofano ze sprzedaży. Popularna sieć handlowa znalazła sposób, aby je dobrze wykorzystać.

Wczoraj, w środę 7 lutego, Lidl Polska poinformował o wycofaniu ze sprzedaży wegańskich pączków o smaku jagodowym, które, jak się okazało, zawierały odzwierzęcą laktozę. Chociaż ta decyzja spotkała się z wieloma gratulacjami i pozytywnymi komentarzami ze strony klientów sieci, nie obeszło się bez negatywnych opinii i słów złości.

Popełnili błąd. Jutro Tłusty Czwartek, a Lidl wycofuje pączki ze sprzedaży
Jedna z najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce popełniła błąd i musi wycofać ze sprzedaży pączki. Wczoraj Lidl Polska wydał oświadczenie.

Co się stanie z pączkami?

Wiadomość o wycofaniu pączków ze sprzedaży wzbudziła również obawy, że produkty zostaną po prostu wyrzucone. Lidl Polska, aby rozwiać wszelkie wątpliwości, wydał wczoraj oświadczenie, w którym klienci sklepu znajdą odpowiedź, co stanie się z wycofanym asortymentem. Co ważne: żaden pączek nie trafi do kosza.

Lidl Polska to firma społecznie odpowiedzialna, działająca w oparciu o strategię CSR. W trosce o bezpieczeństwo naszych  klientów oraz kierując się wysokimi standardami dotyczącymi jakości  oferowanych produktów, podjęliśmy decyzję o wycofaniu  ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym.
Pączki o smaku jagodowym trafią m.in. do  podopiecznych wybranych instytucji pożytku publicznego oraz będą  rozdawane jako darmowy poczęstunek w wybranych lokalizacjach. Zapraszamy  wszystkich do wspólnego świętowania Tłustego Czwartku  i zapoznania się z naszą ofertą pączków

– pisze Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Źródło zdjęcia: Pixabay, Lidl Polska/Facebook

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka