środa, 7 lutego 2024 09:15

Popełnili błąd. Jutro tłusty czwartek, a Lidl wycofuje to ze sprzedaży

Autor Karolina Kurando
Popełnili błąd. Jutro tłusty czwartek, a Lidl wycofuje to ze sprzedaży

Jedna z najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce popełniła błąd i musi wycofać ze sprzedaży pączki. Wczoraj Lidl Polska wydał oświadczenie.

Popełniona przez Lidl Polska wpadka polegała na wprowadzeniu do asortymentu wegańskich pączków o smaku jagodowym, które, jak się okazało, wcale nie były wegańskie. Produkt posiadał w swoim składzie laktozę odzwierzęcą.

Negatywne komentarze klientów

„Miały być wegańskie, a wyszło jak zwykle”; „Laktoza nie jest wegańska. Hello!”; „Oszukujecie z wegańskimi pączkami, laktoza którą mają w składzie NIE jest wegańska!!!!” – takie komentarze pojawiły się pod postami Lidla na Facebooku, reklamującymi ofertę produktów przygotowaną specjalnie na zbliżający się Tłusty Czwartek. Wczoraj sieć sklepów wydała komunikat w tej sprawie.

Lidl wydał oświadczenie

— Z uwagi na niespełnienie przez współpracującego z nami dostawcę standardów dotyczących żywności wegańskiej, a także wprowadzenie nas w błąd co do składu dostarczonego produktu, podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym. Bezpieczeństwo oraz zaufanie naszych klientów stanową dla nas najwyższą wartość. Aktualnie w tegorocznej ofercie nie mamy propozycji pączków dla wegan – czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie sieci handlowej na Facebooku.

Z uwagi na niespełnienie przez współpracującego z nami dostawcę standardów dotyczących żywności wegańskiej, a także...

Opublikowany przez Lidl Polska Wtorek, 6 lutego 2024

W tym roku po wegańskie pączki musimy skierować się gdzieś indziej.

Stanowisko Lidl Polska

Już po publikacji artykułu otrzymaliśmy wiadomość mailową z załączonym stanowiskiem Lidl Polska. Treść komunikatu publikujemy poniżej.

Lidl Polska to firma społecznie odpowiedzialna, działająca w oparciu o strategię CSR. W trosce o bezpieczeństwo naszych  klientów oraz kierując się wysokimi standardami dotyczącymi jakości  oferowanych produktów, podjęliśmy decyzję o wycofaniu  ze sprzedaży pączków o smaku jagodowym.
Pączki o smaku jagodowym trafią m.in. do  podopiecznych wybranych instytucji pożytku publicznego oraz będą  rozdawane jako darmowy poczęstunek w wybranych lokalizacjach. Zapraszamy  wszystkich do wspólnego świętowania Tłustego Czwartku  i zapoznania się z naszą ofertą pączków

– pisze Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska.

Małopolska - najnowsze informacje

Rozrywka