poniedziałek, 8 lutego 2021 12:57

Diecezja tarnowska. Nie będzie szkolnych rekolekcji. Co z bierzmowaniem?

Autor Aleksandra Tokarz
Diecezja tarnowska. Nie będzie szkolnych rekolekcji. Co z bierzmowaniem?

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną nie odbędą się w tym roku szkolne rekolekcje wielkopostne. Podjęto także decyzję w sprawie organizacji uroczystości bierzmowania.

Sakrament bierzmowania będzie udzielany w diecezji tarnowskiej po Wielkanocy.

Uroczystości mają się odbywać w dużych kościołach z zachowaniem zasad sanitarnych – mówi ks. Tomasz Lelito, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

W tym roku szafarzami sakramentu bierzmowania będą biskup tarnowski Andrzej Jeż, bp Leszek Leszkiewicz, bp Stanisław Salaterski, abp Henryk Nowacki i bp Artur Ważny.

Producenci odzieży na krawędzi. „Nie mamy perspektywy, nie wiemy co będziemy robili jutro”
Zamknięte restauracje to brak wesel. Brak wesel to strata wielu kolejnych przedsiębiorców. Łańcuch ciągnie za sobą kolejne branże, o których problemach nie mówi się głośno. Jedną z takich branż jest produkcja odzieży. Jej przedstawiciele otwarcie mówią, że nie wiedzą, czy przetrwają do wiosny. - Pr…

- Księża dziekani, po uprzednich konsultacjach z księżmi proboszczami ustalą z biskupem – szafarzem sakramentu datę i miejsce, w którym kandydaci będą mogli przyjąć bierzmowanie. Informacje te zostaną przekazane kandydatom oraz ich rodzinom przez księży proboszczów. Wszystkich prosimy o uszanowanie zasad związanych z epidemicznymi obostrzeniami - dodaje.

Jest też decyzja dotycząca szkolnych rekolekcji. Ponieważ tylko niewielka część uczniów uczy się w szkole, a większość w systemie zdalnym, w tym roku nie będą organizowane szkolne rekolekcje. Uczniowie zostaną zachęceni do udziału w rekolekcjach parafialnych.

fot. Portal Diecezji Tarnowskiej

Tarnów - najnowsze informacje