piątek, 23 października 2020 13:25

Do zimy coraz bliżej, gdzie na narty w sezonie 2020/2021?

Autor Artykuł sponsorowany
Do zimy coraz bliżej, gdzie na narty w sezonie 2020/2021?

Amatorzy sportów zimowych już szykują się na sezon narciarski 2020/2021. Gdzie w tym roku warto się wybrać? Jakie ośrodki oferują atrakcyjne trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych? Sprawdzamy.

1. Białka Tatrzańska

Jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Polsce znajduje się w Białce Tatrzańskiej. To rozbudowany kompleks, który łączy trzy stacje narciarskie (Bania, Kaniówka oraz Kotelnica). Tras jest aż 22, o różnym stopniu nachylenia oraz długości. Dzięki temu każdy znajdzie tu coś dla siebie, bez względu na umiejętności.

Minusem jest to, że popularność Białki Tatrzańskiej wiąże się także z dużą ilością narciarzy i snowboardzistów. W praktyce, w sezonie, a zwłaszcza w weekendy oraz podczas ferii, jest tu bardzo tłoczno i nawet 10 kolejek krzesełkowych, dostarczających narciarzy na stok, to za mało, by uniknąć kolejek.

2. Szczyrk

Wolisz spokojniejsze warunki? W takim razie wybierz się do Szczyrku, który w ostatnich latach zmienił swoje oblicze i dziś zaskakuje nowoczesną infrastrukturą. Na narty do Szczyrku zaprasza Beskid Sport Arena, Szczyrkowski Ośrodek Narciarski oraz Centralny Ośrodek Sportowy – możesz zakupić karnet „łączony”, umożliwiający jazdę na trasach wszystkich tych ośrodków. Wspólny SKIPASS zapewnia dostęp do ponad 40 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności (obejmuje to również trasy FIS), możesz mieć więc pewność, że nie będziesz się nudzić.

Tutaj jako ciekawostkę dodamy, że w pierwszej dziesiątce najdłuższych tras w Polsce, aż pięć znajduje się w Szczyrku.

3. Czarna Góra

Ośrodek Czarna Góra zlokalizowany jest na Dolnym Śląsku, a dokładniej we wschodniej części Sudetów, u stóp Śnieżnika – w tej części kraju należy do jednego z najpopularniejszych. Narciarze oraz snowboardziści mają do dyspozycji 6 atrakcyjnych tras o łącznej długości ponad 10 km.

Jedną z największych zalet tego ośrodka jest to, że większość tras jest sztucznie naśnieżanych, dzięki czemu nawet przy niesprzyjających warunkach można tam poczuć zimowy klimat. Ponadto, Czarna Góra, jako jeden z niewielu ośrodków, umożliwia jazdę do późnych godzin nocnych, a to dzięki rozbudowanemu systemowi oświetlenia.

4. Szklarska Poręba i Karpacz

W Karkonoszach chętnie odwiedzane są dwa ośrodki narciarskie: w Szklarskiej Porębie oraz w Karpaczu. W Ski Arena Szrenica dostępnych jest pięć tras o łącznej długości 12 km. Co więcej, jedna trasa posiada homologację FIS. Natomiast w Karpaczu czeka na ciebie 9 km nartostrad. A jeśli wolisz jazdę na desce, skorzystaj ze specjalnej rynny dla snowboardzistów, na której można doskonalić nowe umiejętności.

5. Zieleniec

Naszą ostatnią propozycją jest Zieleniec, ośrodek znajdujący się w Górach Orlickich, a dokładniej w Dusznikach Zdrój. Dla wielu zaskoczeniem będzie, że dobre warunki narciarskie utrzymują się tu przez ok. 5 miesięcy, od listopada do marca/kwietnia. Zieleniec kusi także mnogością tras – jest ich aż 34, o łącznej długości 22 km. Ponadto amatorzy sportów zimowych mają do dyspozycji 29 wyciągów.

Warto tu przyjechać również dla atmosfery – z tras widać przede wszystkim góry, a nie miasta.

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje