czwartek, 30 listopada 2023 12:51

Dramatyczne chwile w powiecie krakowskim. Gruzin ranił nożem dwie osoby

Autor Norbert Kwiatkowski
Dramatyczne chwile w powiecie krakowskim. Gruzin ranił nożem dwie osoby

Ta libacja alkoholowa poszła zdecydowanie za daleko. 39-letni Gruzin zaatakował nożem dwóch swoich towarzyszy, po czym jednego z nich ugodził w klatkę piersiową, a drugiego w brzuch. Teraz grozi mu nawet dożywocie.

25 listopada, tuż po godzinie 19.00, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Skale otrzymał zgłoszenie o ugodzeniu nożem, do którego miało dojść w jednym z mieszkań na terenie gminy Skała. Pod wskazany adres niezwłocznie został wysłany patrol.

Na miejscu policjanci zastali załogę ratownictwa medycznego, udzielającą pomocy dwóm mężczyznom. Jeden z nich miał ranę ciętą w okolicy brzucha, drugi został ugodzony w klatkę piersiową. Z uwagi na obrażenia, jakich doznali, zostali przetransportowani do szpitala. W mieszkaniu przebywał też 39-letni obywatel Gruzji, który na widok policjantów, zaczął wycierać z podłogi krew w jednym z pomieszczeń.

Na pytanie policjantów co się stało, mężczyzna nie potrafił racjonalnie odpowiedzieć. Twierdził, że między nim, a poszkodowanymi mężczyznami doszło do nieporozumienia, ale jego przebiegu nie potrafił przedstawić. Funkcjonariusze na podstawie zebranych śladów i dowodów ustalili, że mężczyźni podczas wspólnej libacji pokłócili się, a w trakcie awantury 39-latek ugodził nożem swoich rodaków. Badanie alkomatem wykazało, że  miał on 2,4 promila alkoholu w organizmie. Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Dwa dni później w Prokuraturze Rejonowej Kraków Prądnik- Biały 39-latek usłyszał dwa zarzuty: usiłowania zabójstwa jednego z poszkodowanych i spowodowania u drugiego z mężczyzn uszczerbku na zdrowiu trwającym powyżej siedmiu dni. Tego samego dnia sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

Foto: KPP w Krakowie

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka