wtorek, 22 listopada 2022 13:56

[AKTUALIZACJA] Duża awaria ciepłownicza w Chrzanowie. Pękła rura pod drogą krajową

Autor Marzena Gitler
[AKTUALIZACJA] Duża awaria ciepłownicza w Chrzanowie. Pękła rura pod drogą krajową

Nadal trwają intensywne prace Veolii Południe nad usunięciem awarii w Chrzanowie. Po godz. 16, we wtorek 22 listopada spółka poinformowała o tymczasowym przywróceniu dostaw ciepła i ciepłej wody dla mieszkańców.

Jak poinformowała Renata Wójcik, Dyrektor komunikacji zewnętrznej Veolia term S.A, która odpowiedzialna jest za dostarczanie ciepła mieszkańcom, 22 listopada około godz. 15  przywrócono dostawy ciepłej wody i ciepła do wszystkich           odbiorców w Chrzanowie.

- Rozwiązanie, dzięki któremu przywrócono  dostawy ciepła w mieście, ma charakter tymczasowy. Na 24 listopada planowane jest zakończenie robót. Wymaga to jednak ponownego wstrzymania na kilka godzin dostaw w całym systemie ciepłowniczym - dodała Wójcik.

Awarię zauważono wczoraj. Początkowo od ciepłej wody zostało odcięte całe miasto. Nadal zimne kaloryfery i brak dostępu do ciepłej wody występuje u około 10 procent odbiorców. To osiedle Niepodległości i okolice ulicy Wyszyńskiego.

Jak ustalono powodem awarii jest pęknięta rura wysokich parametrów położona pod ul. Trzebińską. Pracownicy spółki muszą wykopać i wymienić uszkodzony odcinek ciepłociągu. Prace wymagają szczególnej uwagi, gdyż są prowadzone pod drogą krajową nr 79 Kraków - Katowice.

- Pracownicy spółki od wczoraj nieustannie pracują, aby wyeliminować awarię sieci ciepłowniczej  - zapewnia przedstawicielka spółki.

Usuwanie awarii może zająć jeszcze kilkanaście godzin. - W ciągu najbliższych kilkunastu godzin mogą występować zakłócenia w dostawach w całym systemie ciepłowniczym - informuje Renata Wójcik. - Bardzo przepraszamy za utrudnienia i niedogodności. Dokładamy wszelkich starań aby jak najszybciej przywrócić dostawę ciepła do miasta - dodaje.

Informacje w sprawie awarii można uzyskać pod numerem telefonu - 722 034 032.

fot. Pixabay.com          
           
               
               

Chrzanów - najnowsze informacje