czwartek, 12 października 2023 08:52

Dwa tysiące samobójstw wśród młodych ludzi. Bezpartyjni Samorządowcy proponują zmiany

Autor Patryk Trzaska
Dwa tysiące samobójstw wśród młodych ludzi. Bezpartyjni Samorządowcy proponują zmiany

Ogromny stres, przepracowanie i nadmierna ilość nauki, czego efektem jest dwa tysiące  tysiące samobójstw wśród dzieci i młodzieży w ubiegłym roku. O propozycjach na poprawę kondycji psychicznej wśród najmłodszych Polek i Polaków mówił w Krakowie kandydat Bezpartyjnych Samorządowców do sejmy, Michał Filipek.

Na konferencji Michał Filipek, kandydat do sejmu z KW Bezpartyjni Samorządowcy, opowiedział o problemie wśród ludzi młodych. Mówił on o ponad dwóch tysiącach samobójstw wśród dzieci i młodzieży w ubiegłym roku.            

Kandydat do sejmu jako źródła tego problemu wskazał m.in. problemy natury psychicznej, nadmierny stres, przepracowanie, nadmierną ilość nauki czy niewłaściwe odżywianie.

Michał Filipek zwrócił uwagę, że depresja często jest wypadkową różnych problemów. Uważa on, że Państwo powinno zrobić kompleksową reformę zaczynając od edukacji, ponad podziałami partyjnymi, aby program szkolny nie zmieniał się co zmianę partii. Filipek zaproponował też wprowadzenie systemu trysemestralnego, który jego zdaniem zmniejszy stres wśród dzieci i młodzieży oraz da więcej czasu na wypoczynek.  – Proponuję zdrowe i darmowe posiłki w             szkołach, aby dzieci się dobrze rozwijały, a nie dożywienie i brak dobrze             zbilansowanej diety, szkodliwego jedzenia jest często przyczyną powstawania nie tylko chorób fizycznych, ale i psychicznych – mówił kandydat Bezpartyjnych Samorządowców.

Były członek Ruchu Narodowego przekonywał do tego, że w każdej szkole powinien być psycholog, ale nie taki, któremu narzuca się wypełnianie papierów i masę biurokracji, lecz który będzie obserwował dzieci na korytarzach podczas             przerwy, podczas spotkań o edukacji psychologicznej i reagował na niepokojące sygnały wysyłane przez dzieci i młodzież.

Michał Filipek kończąc mowę o profilaktyce, przeszedł do  leczenia osób             zaburzonych i chorych psychicznie. Zaznaczył, że brak jest odpowiedniej ilości psychiatrów i psychologów dziecięcych, którzy są niedoinwestowani. Zaznaczył, że w regionie, którym rządzą Bezpartyjni Samorządowcy tj. województwo             dolnośląskie budowane jest Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Kandydat stwierdził, że chce budować takie centra w całej Polsce.

Na zakończenie wziął piłeczki antystresowe do ręki i powiedział, aby te piłeczki antystresowe były symbolem i zwróceniem uwagi społeczeństwa na problemy natury psychicznej u dzieci i młodzieży. Następnie zaczął rozdawać je młodzieży wychodzącej ze szkoły średniej oraz innym przechodniom.

Kim jest Michał Filipek?
Jak czytamy na poratlu wnp.pl: Urodził się w 1996 roku w Kętrzynie. Ukończył studia społeczno-filozoficzne na kierunku psychologia na Akademii Ignatianum w Krakowie. W 2016 złożył deklaracje członkowską do Ruchu Narodowego i piastował stanowisko prezesa okręgu krakowskiego Ruchu Narodowego. Kandydował w swoim rodzinnym mieście w wyborach samorządowych do Rady Miasta Bartoszyce, bezskutecznie.

Zawiesił swoją działalność polityczną w Ruchu Narodowym po nieporozumieniu z prezesem województwa małopolskiego. Przystąpił następnie do ruchu utworzonego przez Marka Jakubiaka partii politycznej, w których demokratycznych wyborach został wybrany na przewodniczącego województwa małopolskiego. Zrezygnował ze stanowiska, ustępując miejsca koleżance z partii.

Obecnie jest bezpartyjny i kandyduje do sejmu z list Bezpartyjnych Samorządowców. Jest zaangażowany w działalność szerzącą przedsiębiorczość wśród Polek i Polaków w Unii Polskich Przedsiębiorców.

fot. Michał Filipek

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka