sobota, 13 listopada 2021 11:03

Epidemia w Krakowie: sesja uroczysta przesunięta. Co z normalnymi obradami?

Autor Marzena Gitler
Epidemia w Krakowie: sesja uroczysta przesunięta. Co z normalnymi obradami?

Zaplanowana na 24 listopada uroczysta sesja, na której tytuł Honorowego Obywatelstwa Krakowa miał odebrać Andrzej Mleczko, się nie odbędzie. Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec zadecydował, że zostanie przełożona z powodu złej sytuacji epidemicznej.

Przypomnijmy, 5 listopada Dominik Jaśkowiec poinformował o podejrzeniu zakażenia koronawirusem u jednego z radnych, który go o tym powiadomił. Pod znakiem zapytania stanęły najbliższe obrady, zaplanowane na środę 17 listopada i uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa, na której tytuł Honorowego Obywatelstwa Krakowa miał odebrać Andrzej Mleczka.

Jak się okazało, najbliższa sesja odbędzie się (podobnie jak poprzednia) w formie hybrydowej. Radni, którzy wezmą udział w obradach stacjonarnie zajmą miejsca w: Sali Obrad RMK, sali im. Juliusza Lea, sali Kupieckiej oraz sali nr 303. Miejsca oznaczone będą imiennie. Natomiast mieszkańcy, którzy będą chcieli zabrać głos podczas sesji RMK, mogą to zrobić tylko zdalnie.

Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec zadecydował jednak, że zostanie przełożona z powodu złej sytuacji epidemicznej uroczysta sesja, na której tytuł Honorowego Obywatelstwa Krakowa miał odebrać Andrzej Mleczko. Sesja miała się odbyć 24 listopada w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Pałacu Wielopolskich przy Placu Wszystkich Świętych. Mieli się na niej spotkać wszyscy radni.

Jak poinformował urząd miasta, sesja uroczysta została odroczona w czasie. Z chwilą poprawy sytuacji epidemicznej wyznaczony zostanie jej nowy termin.

Sytuacja epidemiczna w Małopolsce jest bardzo niepokojąca, mówił wczoraj na briefingu wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który po konsultacji ze swoim zespołem doradców spodziewa się, że do końca listopada zakażeń będzie się przybywać. - Te dane, które mamy z różnego rodzaju instytucji, takich jak sanepid, ale także w wyniku rozmów z ekspertami, pokazują, że z pewnością do końca listopada będą następowały przyrosty nowych przypadków COVID-19 w Małopolsce - stwierdził wojewoda.  

zobacz: https://glos24.pl/iv-fala-w-malopolsce-wojewoda-sytuacja-bedzie-sie-pogarszac

Fot. Wiesław Majka / krakow.pl

Kraków

Kraków - najnowsze informacje